Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az egyik őrlőfogam kb....

Ha az egyik őrlőfogam kb. egynegyede hiányzik mert már annyira lyukas, akkor mindenképp kihúzzák?

Figyelt kérdés

Régen betömték, de rosszul...mert nemrég kiesett a tömés, és alatta fekete volt. Nem mentem el fogorvoshoz mert nem fájt és a tükörben nem is tudtam nagyon szemügyre venni, annyira hátul van, nem láttam jól...aztán jobban megnéztem, lámpával is odavilágítottam és akkor láttam meg, hogy mennyire súlyos a helyzet....

Nem akarom, hogy kihúzzák :(

Négy "részből" áll az őrlőfog, annak pont az egynegyede hiányzik, de úgy, hogy átlyukadt az ínyemig egy részén. Tehát azt fúrni nem lehet...de a 3/4 része pedig teljesen fehér és egészséges.

Legelőbb két hét múlva mehetek dokihoz, csak szeretném tudni, hogy mire számítsak....van rá esély, hogy megmarad az a fogam? :(



2013. jún. 8. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meg tudják menteni. Max koronát kell rakni rá.
2013. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De jó! Köszi a gyors választ! És a koronát támogatja a TB, nem tudod?
2013. jún. 8. 00:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Így látatlanban annyit segíthetek, hogy elképzelhető még, hogy meg tudják menteni a fogadat. Az ilyet úgy szokták megoldani (ha a fúrás, csiszolás után még marad vmennyi oldalfala), hogy egy kis állítható acélszalagot húznak/szorítanak a fog köré (azt jól belenyomja az ínyedbe), és azt kitöltik tömőanyaggal. A szalagot leveszik, tömést megcsiszolják (szobrászkodik), és tadammm!

Ha olyan mértékű a szuvasodás, akkor lehet, hogy először gyökérkezelést is csinálnak, hogy ne később gyulladjon be az ideg a tömés alatt. De ezt lehet, hogy csak gondosabb orvos teszi... ;)

2013. jún. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is győkérkezelték, idegelték. Korona 17000Ft.
2013. jún. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ha kell gyökérkezelés és korona azt nem támogatja a TB? Még diák vagyok, de már elmúltam 18(nem tudom ez számít-e, nem vagyok otthon ebben).

Most nem állunk jól anyagilag...nem tudom, h honnan szednénk össze 17000 FT-ot...

2013. jún. 8. 14:08
 6/13 A kérdező kommentje:
A fogorvos, akihez megyek, nagyon gondos...biztos vagyok benne, hogy ha van rá mód, akkor megmenti a fogamat.
2013. jún. 8. 14:09
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja, és SZTK-s dokihoz mennék...
2013. jún. 8. 14:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek, hogy kb 3éve voltam nála utoljára mert fogszabályzóm lett közben, és míg az fent volt, máshoz jártam. De előtte többször tömettem be nála a fogaimat(fehér töméssel), és az teljesen ingyen volt... de akkor 18 alatt voltam.
2013. jún. 8. 14:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Én neten azt találtam, hogy a fogmegtartó kezeléseket(ez az, ugye?) a TB támogatja életkortól függetlenül...de akkor bármelyik sztk-ba mehetek és ingyen megcsinálják? Bocsi, de most vagyok először ilyen helyzetben és neten is ezer féle variációt találok....

Ezt az infót itt olvastam:

[link]

2013. jún. 8. 14:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer azt írtad h gondos a dokid, aztán meg azt h hová kell menned, most akkor mi van? Ha tb ellátást szeretnél akkor a körzetedhez tartozó dokihoz kell menned. Ha máshoz akarsz menni, akkor vagy fizetsz érte, vagy pedig találsz egy másik tbre dolgozó dokit aki vállal téged, mint körzetén kívüli beteg. Én úgy tudom így működik. Gyökérkezelés azt hiszem még megy amúgy tbre, csak a korona nem, azért kell fizetni.
2013. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!