Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgán tömés veszélyes?

Amalgán tömés veszélyes?

Figyelt kérdés

Okoz kimutatható higany terhelést?

Azt olvastam h akkor lehet veszélyes amikor kiveszik mivel lejön az a szürke réteg, de ezen a logikán továbbmenve mindig veszélyes, mivel rágásnál is kopik.


Az oké hogy nincs betiltva, de sok dolog nincs betiltva ami veszélyes. És tény hogy ez a legolcsóbb eljárás betömni több millió ember fogát szinte ingyen.


2013. júl. 5. 02:38
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
Inkább csak okozhat. Nekem gyermekkoromban tömtek amalgámmal több fogamat is, a vérképem nem mutatott ki sem higany, sem réz többletet, a mai napig, most 48-vagyok. Azt mondják, hogy a belőlük esetlegesen, esetenként, kioldódó fémvegyületek a napi táplálkozással bevitt higany, réz, stb, felével azonos mértékű max. Bizonyos génállományú embereknél idegrendszeri problémákat okozhat, de náluk az egyéb forrásból származó anyagok is problémához vezethetnek. Ha most kellene tömetnem én csak esztétikai szempontból választanék korszerűbb anyagot.
2013. júl. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Fogászati asszisztens vagyok. Az amalgám tömés csak akkor jelent némi veszélyt, amikor beteszik, és amikor kiveszik. De ez is elhanyagolható. Nem okoz semmiféle higanyterhelést. Kérd meg a fogorvost, hogy használjon nyálrekeszt, amikor behelyezi, így biztosan nem lesz semmi baj.
2013. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!