Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2Hete tömték a fogam a 2 hét...

Gonda9 kérdése:

2Hete tömték a fogam a 2 hét után fáj ha erösen harapok ra vagy ha valami keményet eszek volt benne gyógytömés is most a rendes tömés van NAGYON NAGY LYUK volt a fogon Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Az inyem is fáj 1 kicsit fölötte amikor megynomom általába nemfáj.
2013. júl. 12. 15:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha túl nagy volt a lyuk és mély, és nem gyökérkezelték, akkor lehet, hogy begyulladt, ki kell kezelni, menj vissza még időben a fogászatra.
2013. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg már későn érkezett a segítség. A túl nagy szuvasodás valószínűleg elérte már a pulpát. Amiben most szenvedsz az valószínűleg egy hyperaemia pulpae, a pulpa kezdetleges vérellátási zavara, enyhe gyulladása. Ez később pulpitisszé fog fajulni, ami rendkívüli fájdalmakkal járhat. Azért fáj a fogad felett az ínyed, mert a gyökércsúcs is kezd begyulladni. Menj vissza a fogorvoshoz minél előbb, valószínűleg gyökérkezelni fogja. Egy fogászati asszisztens
2013. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Félek a gyökérkezeléstöl pedig nagyon jó fogorvoshoz járok fájdalom nélkül huzta véste az eggyik fogamat de a gyökérkezeléstöl félek :(
2013. júl. 12. 16:07
 4/18 A kérdező kommentje:
Máshogy nemtudnám megoldani? házi parktikával?
2013. júl. 12. 16:10
 5/18 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem kell félned tőle, megfelelő érzéstelenítés mellett semmit sem fogsz érezni belőle :)
2013. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Sajnos házi praktika nincsen rá, és evvel ne is kísérletezz mert akár csonthártyagyulladássá is fajulhat a dolog.
2013. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az sem rosszabb, mint a vésés, sőt, még annyit sem érzel. Elérzéstelenítik és még utána is zsibbadt leszel 1-2 órát, nekem egyáltalán nem fájt.
2013. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És ha röntgenen nemmutatja ki a betegséget?
2013. júl. 12. 16:11
 9/18 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogyha egyszer fáj, akkor annak lesz nyoma a röntgenen. még azt tudom javasolni, hogy várj egy-két napot aztán ha rosszabbodik akkor menj el a fogorvoshoz. Bár nem hiszem, hogy magától elmúlna.
2013. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nemrosszabodott söt javult elsö pár hétbe megszivtam a fogam fájt de mostmar nem-.
2013. júl. 12. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!