Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műanyag fogpótlás mennyibe kerül?

Műanyag fogpótlás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Nem magánorvosnál lenne, és munkadíjjal, mindennel együtt cakk-pakk érdekelne az ára.


Tudom, azt mondják, nem szabad csináltatni olyat, mert pár év alatt tönkre megy. De én már évek óta próbálok összespórolni pénzt, de sehogy se megy. Azon gondolkozom, mégis meg kellene próbálni a legolcsóbb lehetőséget, mert már nagyon rossz, hogy sok éve nem mosolyoghatok, nem merek ismerkedni stb.


Egy ilyen mennyibe kerülne? 4-5 fogat kellene pótolni, amik nem egymás mellett vannak, tehát külön hidak kellenének mindenhová, amennyire laikus fejjel meg tudom állapítani.


Ha nem 4, hanem 5 (ezt a fogorvos tudná eldönteni, hogy kell-e még az egyiket kihúzni, vagy elég erős-e ahhoz, hogy megtartsa a cuccot), akkor 2 egymás mellett lenne, tehát akkor is 4 híd kellene.


2013. júl. 14. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt is írd le, hogy melyik fogaid hiányoznak, a hiányt határoló fogak milyen állapotban vannak és hány tagúak lennének a hidak a pillérfogakkal együtt!
2013. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Két alsó 6-os, felül egy 4-es és egy 5-ös, ezek kb. szimmetrikusan a két oldalon alul és felül. A szomszédosak között vannak egészségesek és tömöttek is, illetve egy, ami gyökérkezelt, és nem túl erős, arra gondoltam, hogy lehet, hogy nem lenne elég jó pillérnek.


Így -- ismét kiemelném, laikusként -- arra gondolok, hogy körbe, mint a "4 oldalra" kellene egy 3 tagú, illetve lehet, hogy az egyik 4 tagú lenne, ha a gyökérkezeltet kiszednék.

2013. júl. 14. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Területenként változó, 15 000 - 20 000 Ft/hídtag átlagosan. Ez a műanyag leplezésű koronára vonatkozik.
2013. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm. Ez jobban hangzik, mint amit komolyabb pótlásra számoltam annak idején.
2013. júl. 14. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!