Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet elérni, hogy...

Electric kérdése:

Hogyan lehet elérni, hogy harmadjára kinőjjönnek a fogaim?

Figyelt kérdés
Hallottam már ilyenről több esetben is, de magyarázatot még senki nem adott.15 éves koromig enyhén lepedékes, de tökéletes fogsorom volt.(A félévente kötelező iskola által szervezett szűrésből kiindulva.)Ezt követően vidékre kezdtem járni gimnáziumba és sűrűn nem mostam fogam reggelente. 17 éves koromban fogorvoshoz mentem mert láttam és éreztem, hogy az egyik alsó őrlőfogam fekete, hiányzik az alja belülről. Mondta, hogy összesen 7 lyukas fogam van, adott 3 időpontot tömésekre. A kompozittömést választottam. 7x3000 Ft-ba került.(Tudom, hogy ez olcsó). Az összes fájt ill. fáj ki kellene húzni 8-at. Mondtam, hogy a töméseket szedje ki, de azt mondta, hogy utána fájni fog és előbb utóbb gyökérkezelésre kell járnom. Hallottam már ilyen visszafordító folyamatról is, de az gondolom kezdeti fázisban érvényes. Ha a fele hiányzik véleményem szerint nem nő vissza. Beültetést, protézist nem szeretnék.

2013. júl. 21. 09:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem kinőjjönnek, hanem kinőjenek.
2013. júl. 21. 09:19
 2/7 anonim ***** válasza:
fogad nem tud regeneralodni,meg ujra kinoni
2013. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye ez valami vicc?Ha még gyökérkezeléssel menthetők a "félig hiányos" fogak,az a jobbik eset,ha már a gyökere is teljesen rossz,akkor a húzás marad és csak implantátummal vagy hidakkal lehet pótolni a hiányt.
2013. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Most akkor nincs tömés a fogadban és tiszta lyukas?
2013. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
18. Jövőhéten húznák ki. Én nem tartom annyira viccesnek. Ismerek olyan embereket akiknek háromszor nőtt ki a foga.
2013. júl. 21. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megvársz egy röpke 50 évet, talán már meg lesz oldva a dolog.
2013. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ismersz olyan embert, akinek már háromszor nőtt ki a foga, de akkor kérdezd meg őt mi a titka, mert ilyen nincs. A fogad nem tud regenerálódni, pláne nem visszanőni, miután elszuvasodott. Akivel ilyen történt, az valami genetikai szerencse lehetett, van akinek csontfogai se nőnek ki a tejfogak helyére, annak meg genetikai balszerencséje van.
2013. júl. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!