Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek a reflux okozta...

Mit tegyek a reflux okozta kellemetlen lehelet ellen?

Figyelt kérdés

A sztorim:

Már évek óta tapasztalom, hogy kellemetlen a leheletem. Hiába mosok napi 3-4 alkalommal fogat, csak kb. fél óráig tart a friss lehelet.

Régen arra gyanakodtam, hogy talán van 1-2 lyukas fogam és attól kellemetlen a leheletem, de a fogak betömése után sem múlt el a kellemetlen szag. A fogorvos szerint most egyik fogammal sincsen gond. Persze a kellemetlen szag nem múlt el.... :(

A barátomról kiderült, hogy reflux betegsége van és néhány tünet rám is jellemző. Pl. savas érzet a szájban (ez nálam leginkább alvás után jelentkezik)... na meg itt van ez a kellemetlen lehelet dolog is.... (stb). Néha látom, hogy kicsit begyullag a fogínyem. A neten azt olvastam, hogy ezt okozhatja a szájban lévő savas nyál is. Amúgy inkább a számnak azon a felén jelentkezik ilyen tünet, amelyik oldalamon aludni szoktam.


A kérdésem tehát: mit lehet tenni a gyomorból feljövő szagok ellen? Mit ne egyek, hogy enyhítsem ezt a szagot? Vagy van valamilyen speciális gyógyszer, ami segíthet abban, hogy jobban zárjanak a gyomor felé vezető izmok, így kerülve el, hogy vissza jöjjön a kellemetlen szag?

Vagy... ha a problémát nem is tudom megoldani ilyen könnyen, de legalább a tünetet (a szagot) hogyan orvosolhatnám? Milyen készítményeket használjak, hogy hosszabb ideig maradjon friss a leheletem?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 21. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Mint szintén GERD-ben szenvedő alany, azt tudom tanácsolni, hogy diétázz.
2013. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!