Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek menyibe kerülhet...

Szerintetek menyibe kerülhet nekem 1 fogszabályzó? 15 eves vagyok és a 2 középső fogam felül görbe. és a 2 alsó fogam görbe szerintetek menyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt még így saccra se nagyon lehet megmondani. Nekem 70-80ezer Ft volt az alsó felső állandóm. Ez volt olyan 3-4 éve.
2013. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
értem és szerinted mostanra drágult ?
2013. júl. 25. 18:57
 3/16 anonim válasza:

üdv! tudtommal egy fogszabályzó ára nem függ attól, hogy hány fog áll görbén. mármint, meg van az ár, és az nem változik attól, hogy mondjuk neked csak 5 fogad iránya rossz, vagy 25-é, ugyanannyiba kerül (én így tudom, nekem így van). én határmentén lakom Erdélyben, az én fogszabályzóm ára olyan 1000 euró, még annyi se (így mondom, hogy mindenki megértse :) ). de nekem ez felülre-alulra van, és nekem a dokim ebben az árban megadja: a fogszabályzót; másfél évig havi vizsgálat INGYEN; mindenféle kis kefe meg szarocska, ami a foghoz kell; valamint majd a másfél év leteltével -vagy kevesebb annak függvényében, hogy mikor veszik le- kapok egy ilyen éjszakait is felülre hogy ne formálódjanak vissza, és alulra is valami drótféleséget hátra. szóval ebben az 1000 euróban benne van minden, nem kell fizessek havi többezer forintot csak a kontrollokra külön (mint sok helyen).

nekem ez a legolcsóbb, fémszínű fogszabályzó van fent. még lett volna két másik, de azok drágábbak, mondjuk nem ennyire feltűnőek, mert kerámiából vannak (azt hiszem) és fehérek. hogy miért nem vettem olyat? kb. 100 ezer forinttal drágábbak és azért manapság az is pénz, másrészt a doki ezt ajánlotta (a fémszínűt) már csak azért is, mert ezt max. másfél év után le kell venni (vagy hamarabb), míg a másik kettő sokkal több ideig lenne fent.

én ennyit tudok mondani, nálunk ennyik az árak, de nem hinném, hogy Magyarországon sokkal különbbek lennének.

remélem tudtam segíteni :)

2013. júl. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat.
2013. júl. 26. 22:54
 5/16 anonim ***** válasza:
Utána kéne nézni a dolgoknak. 15 éves vagy, ergo tb-s alapon megcsinálják neked a fogszabályzást. 25.000.- ft. 1-1 készülék. Ennyit kell kifizetned. Járj utána, hogy melyik körzetekhez tartozol, hol tudnak fogadni fogszabályzás céljából.
2013. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

@szánsájn


Én évekkel ezelőtt többet fizettem tb alapon alsó felső állandó készülékért.

2013. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát én Szlovákiában lakok én ugy 100 euro ra számitok vagyis 30 000 ft és én ugy halotam hogy nem muszaj egyszere kifizetni ez igaz ?
2013. júl. 29. 13:55
 8/16 anonim válasza:
szerintem ez dokitól függ, de szerintem a legtöbb helyen lehet részletben is fizetni. ami engem illet, nekem elegendő a másfél év alatt kifizetni úgy, ahogy nekem tetszik (ezt mondta a doki). ha akarom, nem fizetek csak majd mondjuk egy év után, de ha akarom, akkor kifizethetem most is akár az egészet.
2013. júl. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
zsír
2013. júl. 29. 23:20
 10/16 anonim ***** válasza:
tb-s támogatással alul-felül 77000.- volt (1.5 éve)
2013. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!