Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Természetes ha a fogam fáj...

Természetes ha a fogam fáj hidegre?

Figyelt kérdés
Elmentem fogorvoshoz mert fájt a tömött fogam hidegre. Majdnem szembe röhögtem a doktor urat mikor azt mondta h ez természetes h fáj. Hát én nem értem mért mondta ezt h az jó, ha fáj. Nekem rohadtul nem jó mert egyrészt idegesít másrészt meg mindig belenyilal a hidegre és rohadtul fáj akkor. De aludni tudok tőle meg napközbe se fej csak ha hideg éri meg fogmosás közbe mikor langyos vízzel mosok fogat.
2013. júl. 25. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a tömőanyag vezeti a hőt, és mély a tömés, akkor tényleg természetes, hogy egyenesen az ideg közelébe kerül a hideg, és belevág. Nekem amalgám töméseim voltak, ami fém, és iszonyúan vezeti a hőt. Ma viszont már normálisabb anyagokat használnak, azt hinné az ember, hogy azok jobban szigetelnek.
2013. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fehèr esztétikus tömésem van 7éves
2013. júl. 25. 23:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, 7 éves? Azt hittem, friss. Ha hét évig nem volt érzékeny, és most az lett, annak van valami oka. Legalább egy röntgent csinálhatott volna a doki. Keress egy normálisat.
2013. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is ennek van vmi oka. Lehet h az lesz h keresek egy másik dokit.
2013. júl. 26. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaja, keressél.

Nekem mikor legutóbb esztétikussal tömte, kifejezetten meg is jegyezte, hogy ez hőszigetelős, nem fog fájni utána a fogam. És nincs is vele gondom.

7 év után pedig alászuvasodhatott, meg sokszor állítólag ezek alatt a tömések alatt képes elhalni a gyökér, nekem volt olyanom legalábbis.


Mondjuk, ha egy fogdoki lenne olyan flegma, hogy a képembe röhög, amikor panasszal keresem fel, biztos, hogy elmennék máshova akkor is, ha amúgy - szakmailag - esetleg igaza van. Egy orvos ne le legyen flegma. Erre én legalábbis nagyon ugrok!

2013. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem

Igazából a zománc is meg van repedve kivülről szóval vmi biztos van a fogammal meg hát eddig sose fájt tök jó volt de most kezdte a fájdalmat de nagyon rossz mert hidegre mindig belenyilal vmit csináljanak vele mert én ezt így nem bírom.

2013. júl. 29. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!