Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hete kiakadt az álkapcsom,...

2 hete kiakadt az álkapcsom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy mihez kezdjek,ugyan enni tudok,de nagyon lassan és nagy kínszenvedés között.2 hete történt azt hittem,hogy majd magától helyre áll,de nem így történt.Elakarok menni szájsebészhez,de annyian vannak,hogy nincs időpont csak 3 hét múlva.Nem tudom mit csináljak.Borzalmas így.Az lenne a kérdésem,hogy valakinek volt már hasonló problémája és hs igen akkor hogyan oldotta meg?

Segítsetek kérlek!!



2013. júl. 26. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt már többször is! Volt hogy ügyeletre kellett rohanni, volt hogy pont fogorvosnál voltam, volt hogy én magam raktam vissza! De utána el is múlt a fájdalom, nagyon minimálisan fájt csak! Szerintem ez nem normális! Nekem kellett utána rtg-t csinálni, hogy minden rendben van-e! Szerintem menj el vele ügyeletre!
2013. júl. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj fogorvoshoz, és máskor írd két l-lel az állkapcsot.
2013. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Kösd fel madzaggal! Viccet félretéve:


Az állkapocs "kiakadása" az ízületi szalagok megnyúlása miatt jön létre. Extrém szájnyitás esetén ( pl. ásítás, nagy falatba, almába harapás) az ún. ízületi fejecs átugrik az izület előtti dombon. Et a problémát általában csak szakember tudja megoldani, ill. akinek régen van ilyen jelenséggel dolga - az megtanulja visszarakni. Kerülje az extrém nagyságú szájnyitást!

Bővebb információért ún. gnatológus fogszakorvoshoz fordulhat, ők foglalkoznak a rágás, szájnyitás, állkapocs stb. működésével és annak zavaraival.


Jó egészséget!

2013. aug. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!