Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Miből készül a fehér esztétikai fogtömés?

2008-06-27 12:43  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Fogcement,zománc stb.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2008-06-27 12:47 Privát üzenet
Kerámia, porcelán.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2008-06-27 18:35 Privát üzenet
Szia.A legyakrabban kompozít anyagokból készülnek.Ez egy olyan anyag, ami, fényre kötödik, általában ebből készítik az esztétikai töméseket, és Magyarországon ez a legelterjedttebb.Hátránya az, hogy az évek során, zsugorodik, agy ajánlatos cserélni, 5-10 évente.A másik fajta az inlay nem "valódi" tömés, ugyanis a fogban kialakított üregről készített lenyomat alapján fogtechnikai laboratóriumban készül. Az üregbe ragasztással rögzitik.
Formája, a szomszédos fogak, illetve a lágyrészekkel történő érintkezésével a többi töméshez képest a legjobban adja vissza a fog eredeti formáját.Kihordási ideje messze meghaladja a hagyományos tömésekét! Anyagát tekintve lehet: arany, kerámia, fém-kerámia, arany-kerámia vagy kompozit inlay.Ez azonban lényegesen drágább.

A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2008-06-28 21:44 Privát üzenet
Az előttem szólónak igaza van,bár a tömés sztem max 5évet bír ki ill.illő kicseréltetni kkor már.Az inlakből a kompozitot tudnámjavasolni az kb annyit bír mint egy tömés.A kerámiát felejtsd el az nagyon rideg kb 1-2 évet bír ki és törik-saját tapasztalat.A fém inlay-nekem arany van az nagyon jó de csak gyökérkezelt fogba,mert iszonyat vezeti a hőt és az élő fogat megviseli.Sztem ez a legjobb megoldás.Esetleg lehet arany-kerámia inlayt is berakatni ez kevésbé vezeti a hőt de nem is olyan tartós sztem.Egy fogtechikus..

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2008-07-01 09:18 Privát üzenet
gradia!!!!!! Emberek,ez az igazi

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2008-09-29 19:27 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miből készül a fehér csoki?
A Whiskey miért barna színű, miért nem fehér mint a vodka, hisz az is gabonából készül?
Az élesztőmentes pékáru (pl kenyér) azon kívül, hogy nem élesztővel készül különbözik még a fehér kenértől pl kalóriában vagy másban?
Franciasalátaféleségekre hogyan készül az öntet? Mármint, az a fehér. Tejfől vagy hogyan kell készíteni?
Marcipán borítású tortát szeretnék díszíteni oly módon, mint ahogy a profi cukrászdák torta-fotóin látható:vékony, fehér pöttyök, kacskaringós formák. Miből készül? Kézzel teszik..
Ha a nők sok fehér kenyeret és fehér lisztből készül pékárut esznek, tényleg gombás lehet tőle a hüvelyük?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu