Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kinek gyökérkezelték már a fogát?

Kinek gyökérkezelték már a fogát?

Figyelt kérdés
Jövőhétre van időpontom a fogorvoshoz, tömni kell mint mindig. A férjem rám ijesztett, hogy nehogy gyökérkezelni kelljen! Na onnantól kezdve teljesen beijedtem és ideges vagyok már napok óta hogy mivan ha gyökérkezelni kell. Kiváncsi volnék, hogy nektek hogy fájt a fogad, amikor úgy döntöttél menni kell, és kiderült gyökérkezelni kell. Nagyon félek! Mondjuk félévente járok fogorvoshoz, annyit azért nem romolhat ugye egy fog?!!! NYUGTASSATOK VAGY BÁTORITSATOK!
2013. júl. 31. 07:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a gond a gyökérkezeléssel? ha kell hát kell. nekem is csináltak már ilyet, semmi különösebb fájdalommal nem jár.Nem kell megijedni. Sokkal rossszabb ha nem kezelik és elgennyesedik stb. Na az már fáj.
2013. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként fáj a fogad, azért mész tömetni vagy a félévenkénti ellenőrzésen derült ki hogy lyukas a fogad és tömni kell??? Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 3 fogam gyökérkezelt és egyik sem volt lyukas amikor foggyökérgyulladásom lett. Sajnos ciszta volt a gyökeren. Nekem nem fájt egyáltalán a fogam, nagyon minimálisan érzékeny volt nyomásra. Én inkább a fogínyemnél a gyökérrésznél éreztem nyomó lüktető fájdalmat, mint később kiderült a sok genny miatt. Volt hogy feldagadt az arcom is. Öröm az ürömben, hogy a fogaim már elhaltak mire gyökérkezelni kellett, szóval nem éreztem semmit. Ekkora gyulladásokkal valószínűleg bepisiltem volna. Ezektől függetlenül ha félévente jársz dokihoz a szuvasodás nem hinném, hogy olyan nagymértékű lenne.
2013. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelésnek százszor rosszabb a híre mint amilyen valójában, a felnőtteknél ezzel egymást riogatni k.b. olyan mint az agyonművelt szülők "megyünk a doktornénihez aztán szurit ad" c. fenyegetése.
2013. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!