Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelt fog miért fáj?

Gyökér kezelt fog miért fáj?

Figyelt kérdés
Három fogamat gyökér kezelték, kettőt bal oldalon, egyet jobb oldalon. Egyiket tegnap, az most elég erősen fáj, a másik kettő elvileg nem fáj. Miért? (Egyre erősödik...)
2013. aug. 3. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
túl hamar tömték be, nem halt el az ideg. pár napig még picit fájhat, de ha erősödik az nem jó, hétfőn menj vissza
2013. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelés a gyökércsúcson lévő gyulladás kezelése. Attól, hogy a fogadból eltávolították az ér- és idegképleteket, nem azt jelenti, hogy a gyökércsúcson lévő gyulladás - ami általában már a csontban halad - azonnal megszűnik. Valójában nem a fogad fáj, hanem a gyökércsúcs környéke, csak a kisugárzó fájdalmat érzed a fogadban. Ezt antibiotikumokkal, gyökércsúcs-reszekcióval, és a csatorna többszöri fertőtlenítésével lehet kezelni. Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, az a helyzet, hogy hétfőn elutaznék és már nem tudom visszamondani az utazást. A gyökérkezelés 6.000 Ft volt, ezek a dolgok amiket a második válaszoló leírt, gondolom meg kell fizetnem, ugye?
2013. aug. 3. 22:17
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem 2 éve tömték és most fáj valamiért... ez hogy lehet?!
2013. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fájdalmadat leggyorsabban úgy lehetne csökkenteni, ha a gyökértömésed eltávolításra kerülne, a csatorna pedig nyitva maradna. Ennek persze az a hátránya, hogy eközben a gyökércsúcs és a szájüreg között a baktériumok szabadon mozoghatnak. Amiket említettem, azok elég költségesek, a gyökércsúcs-reszekció egy műtét, amely során amputálják a gyökércsúcsot. Ezután a műtéti hely bedagadhat, fájhat, költsége 10 - 30 000 Ft fogorvostól függően.
2013. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Este alig bírtam elaludni, de valahogy csak sikerült. Reggel kicsit fájt, de délre iszonyúan felerősödött, be kellett vennem egy rubophen-t (csak megjegyzésként, több mint egy évtizede nem vettem be fájdalomcsillapítót, mert utálom a gyógyszereket, de már úgy éreztem, hogy letépem az arcomat és úgy verem ki a fogamat.). Eléggé eltompította a fájdalmat, most szinte egyáltalán nem is fáj, csak, ha nyomást gyakorolok rá, de akkor se sokáig. A fájdalomcsillapítót 13 óra körül vettem be, lehetséges, hogy még mindig az tompít? Avagy monda az orvos, hogy fájhat 1-2 napig és ez tetőzött volna? Nagyon örülnék neki, ha nem lenne semmi komoly baj. (Pénztárcám se venné zokon.)
2013. aug. 4. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert GYÖKÉR!
2013. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!