Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Létezik hogy fáj egy idegölt,...

Létezik hogy fáj egy idegölt, gyökér kezelt fog? Ha igen, mitől?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 16:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
vagy nem tisztították ki rendesen..v front miatt is fájhat! hiába gyökér kezelt!
2012. szept. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

És szerinted honnan tudom eldönteni, hogy melyik a kettő közül?

Mert egyszer már annyira fájt, hogy fájdalomcsillapítót is be kellett vennem. Aztán elmúlogat, néha napokig nem is érzem, de az elég általános, hogy nem tudok rágni azon az oldalon, de ezt "állandóra" nem tartom normálisnak.

2012. szept. 7. 08:21
 3/30 anonim ***** válasza:
A fogfájás semmilyen mértékben nem normális! Gyökérkezelt fog meg főleg nem fájhat. El kéne menned orvoshoz, mert vagy nincsen jól kiidegelve, vagy gyulladásban van a fog körüli szövet, vagy egy mellette lévő fog fáj(szuvas)!
2012. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vissza kell mennem, csak attól félek, hogy nem lesz "garanciális". Nagyon sokat szívtam ezzel a foggal, már 37000 Ft-ot költöttem rá, és ezen kívül még 2 fogam biztosan lyukas (ebből az egyik már fáj is), és lehet hogy még egy. Nehezen jövünk most ki amúgy is, ez meg hát kinek kell. :o(

Én is arra tippeltem, hogy talán a mellette levő fájhat, és csak oda sugárzik, de ha megnyomkodom, egyértelműen az fáj, a mellette levő meg csak épphogy.

2012. szept. 7. 13:41
 5/30 anonim válasza:
100%
Nekem is volt már, hogy fájt a gyökérkezelt fog és kiderült hogy benne maradt még gyökér. Ezért újra kellett gyökérkezelni.
2012. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

És ha ugyanahhoz az orvoshoz megyek vissza, akkor is újra kell fizetni a gyökérkezelést, tömést és mindent??

Nagyon ki vagyok ezen akadva, alig tudom megszervezni hogy elmenjek, és valaki közben vigyázzon a kisbabámra, plusz ez a rengeteg pénz... :o/

2012. szept. 8. 11:23
 7/30 anonim ***** válasza:
de fáj azóta is?
2012. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Igen.

Már több mint egy hónapja csinálta.

Leírom mi volt:


Ez egy már tömött fog volt, ami a tömés mellett kilyukadt, de szülés előtt már nem tudtam elmenni, meg közvetlenül utána se, így mire eljutottam, már eléggé fájt (de még tűrhető volt, csak nem tudtam enni azon az oldalon).


Betömte a fogat, azt hittem, ez már rendben lesz, és egy hónap múlva tudok menni betömetni a többi lyukas fogamat, amiből az egyikről én is tudtam, a másikat ő vette észre...

De a fájdalom nem múlt. Gondoltam, egy-két napig ez még ok. Napról napra erősödött, a fogorvosom meg szabin volt. Gondoltam kibírom míg visszajön (hétfői nap), de péntek délután már annyira fájt fájdalomcsillapítóval, és egyre erősödött, hogy tudtam, nem bírom ki. El kellett mennem egy másik dokihoz, aki kiszedte a tömést, és mondta, hogy ide már gyökérkezelés kell, de nem tudta elkezdeni, mert annyira be volt gyulladva. Ideiglenes tömést kaptam, köv. héten vissza a dokimhoz. Kiszedte a tömést, ideget ölet, ideiglenes tömés stb. Összesen háromszor mentem (azt hiszem, ez a szokványos, nekem ez az első gyökér kezelt fogam). Az furcsa volt, hogy amikor a gyökértömést csinálta második alkalommal, akkor is érzéstelenítőt kellett adni, annyira fájt, ő meg mondta, hogy hát ennek nem kellene ennyire, de inkább ad, mert úgy nem tud dolgozni, ha mozgok. Aztán következő alkalommal végleg betömte.

Ennek van több mint egy hónapja, de nem múlik el teljesen. Kicsit rapszodikus, mert van hogy nem érzem, van hogy csak evéskor fáj, van hogy fáj akkor is ha nem eszem, és egyszer már fájdalomcsillapítót is be kellett vennem.

Az a baj, hogy idegileg vagyok ki ezen az egészen, mert nem jutok előbbre, pedig még van két hónapok óta lyukas fogam, meg közben úgy érzem, talán még egy, csak nem tudom megnézni, mert fölül van.


Ehhez tartozik, hogy fognyaki érzékenységem van, tehát előfordul, hogy néha fáj itt-ott, anélkül hogy baj lenne, de ez már nem az a kategória.


És azt sem tudom, hogy melyik orvoshoz menjek, mert őszintén szólva nagyon szimpi volt, aki közben segített, és ő nagyon közel van, míg a másikhoz egy óra az út kocsival is.

Viszont ezt a "béna fogat" már a régivel kéne megcsináltatnom. Kicsit elvesztettem a bizalmamat is, pedig 10 éve hozzá járok, és eddig mindent "jól csinált". A másik orvostól direkt meg is kérdeztem, hogy ez "hiba" volt-e a dokim részéről, de azt mondta, hogy nem feltétlenül, és hogy "szép" volt a tömés is.

Szóval teljes passz.

Bár most a válaszaitok alapján nagyon úgy tűnik, hogy ezt újra fel kell majd nyitni. :o((

2012. szept. 9. 08:53
 9/30 anonim ***** válasza:
hát egyértelmű h nem lett rendesen kiszedve az ideg..menj el hamarabb és csináltasd meg..vagy ha a leghátsó akkor húzasd ki.én is most járok fogorvoshoz és 13 hetes terhes vagyok.sztem keress olyan rendelőt ahol gyökér kezelés után még lézerezik a fogat h tuti ne maradjon bent ideg..ez a módszer 100%-os.
2012. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ott volt a gond, hogy fájt mikor a gyökértömést csinálta és ennek ellenére betömte, akkor már nem kellett volna érzéstelenítő. Vagy tényleg volt még ideg, bár akkor az orvos nagyon hanyag, vagy be volt gyulladva a gyökércsúcs. Én mindenképpen visszamennék ahhoz aki csinálta, megnézetném vele. A gyökértömés után tud fájni, változó kinek, hogy, de én azt mondom 1 hónap már nem normális. A szuvas fogakat be kéne viszont tömetned, mert ugyan így gyökérkezelés lesz a vége...
2012. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!