Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért szuvasak a fogaim? Csak...

Miért szuvasak a fogaim? Csak tömés jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Minden nap fogat mosok,mégis szuvasak a fogaim.Nem nagyon,csak kb ennyire:

[link]


[link]


Itthon nem tudom valahogy kezelni? Mert 5 fogról lenne szó,de nem nagyon tudom magamnak megengedni,hogy foganként 6000ft-ért(tehát 30000 ft) betömessem,és nem is akarom. Nem lehet valahogy házilag kezelni?

Tényleg nem tudom mitől van.Minden nap mosom a fogaim,és mégis.A fogorvos már 3at betömött,és csak annyit hajtogat h "nagyon mossad a fogaid,mert sok szuvas van",és eléggé bántó,mert már elmagyaráztam neki,h rendesen,rendszeresen mosom a fogam,azt is látja h eléggé csúnyán állnak a fogaim,össze-vissza (fogszabályzót akarok most felrakatni és azért kell rendbe rakatnom a fogaim) mégis mindig elég flegmán vagy nem is tudom milyen hangsúllyal odavágja a fejemhez. De én tényleg rendesen mosom. :((



2013. aug. 8. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A fogak már csak ilyenek, kilyukadnak. Kinek jobban, kinek kevésbé, akár mosod, akár nem. Házi barkáccsal nem tudod megszüntetni. HAsználhatsz fluoridos szájvizet ami ellenállóbbá teszi a fogakat. A meglévő lyukakat csak a fogorvos tudja megoldani. SZTK-ban a fogtömés ingyen van. Nem kell érte 30.000 ft-ot kifizetned.
2013. aug. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az. Miért nem mész SZTK rendelőbe. Az ingyen van.
2013. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először is a képek, amiket küldtél, teljesen egészséges fogakat ábrázolnak. Másrészt az nem elegendő ha csak fogat mosol, hogyha ilyen géneket örököltél. Reggel és este moss fogat, legalább 3 percig, körkörös mozdulatokkal, közepes keménységű fogkefével. Minden fogmosás után öblögess szájvízzel, és naponta legalább egyszer, lehetőleg este, fogselymezz! Ha ezt betartod, elvileg nem lehet probléma. Emellett persze kerüld a cukros, savas ételek fogyasztását, ha mégis ilyeneket eszel, moss fogat, de legalább öblögess szájvízzel. És ha nincs rá pénzed, OEP-finanszírozottban ingyenesen megcsinálják. Ha valamire még kíváncsi lennél, vagy bármiben segíteni tudok, nyugodtan írj priviben :) Egy fogászati asszisztens
2013. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mert itt az SZTK-ban nincs fogorvos,ahová meg tartozok és ingyen lenne,oda nem megyek,mert 1 az h vmi rossz cement szerűséggel töm,ami kb 2 hétig marad a helyén+szétfúrja az egész fogad.Volt olyan h beakartam nála tömetni 1 fogam és úgy szétfúrta h végül gyökér kezelni akarta,és elmentem 1 másik fogorvoshoz,aki mondta h olyan szinten tönkre tette a fogam,hogy ki kell húzni.A fogamból konkrétan csak körbe 1 nagyon vékony rész volt meg,és nem teljesen körbe. Kb 1 borsó belefért volna... Hát ezért tömetem pénzért. :/

Egyébként köszönöm a tanácsokat. :)

2013. aug. 8. 19:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy amiket küldtem,azon ott van 1 kis szuvasodás.Egy ilyen kis barna csík.Az én fogaimon is csak ennyi van.
2013. aug. 8. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
A képen barázdaelszíneződés látható, nem szuvasodás.
2013. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek a fogak nem szuvasak amit küldtél szerintem. Most akkor döntsd el hogy lyukas és tömni kell vagy nem.
2013. aug. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!