Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozog a tejfogam, de látható...

Mozog a tejfogam, de látható helyen van. Mennyi idő mire majd visszanő a csontfog? 16/L

Figyelt kérdés
Elkezdett mozogni a tejfogam,mondta is a fogorvosom,hogy ne ijedjek meg, az még tejfog... Oké,de látható helyen van,és iskola kezdés, 2hét múlva.
2013. aug. 13. 21:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
1 - 2hónap alatt szerintem kinő..
2013. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen tejfogad van?
2013. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen van,de még ezen kívül is van. De most ez mozog,és ez látható hely, mondjuk beszédnél,vagy kisebb mosolynál is.:/
2013. aug. 13. 21:56
 4/16 anonim ***** válasza:

Gyanítom, hogy a szemfogad az. Lehetetlen emgmondani, mert a szemfogaknak sokszor már nincs elég helyük, ilyenkor lassabban nőnek.

Min. 3 hét, max. pedig akár 1-1,5 év is lehet, mire teljesen kinő. De egy fogorvos röntgenből meg tudná mondani.

2013. aug. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Remélem jó gyorsan majd.
2013. aug. 14. 03:15
 6/16 anonim válasza:
Nekem a szemfogam 7 hónap alatt nőtt ki csak nekem már 11 éves koromban. Hogy lehet 16 évesen tejfogad????? Nekem 11 évesen esett ki az utolsó. Nem fejlődsz túl gyorsan.
2013. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Olvass utána, van akinek mondjuk a metszőfoga esett ki 15 évesen, van akinek 30 évesen is van tejfoga. Nagyon olyan dolgokba okoskodsz, amiről nem tudsz semmit. :)
2013. aug. 14. 17:40
 8/16 anonim válasza:
Képzeld a nyagymamám 40 évig fogorvos volt úgyhogy hidd el, sokat tudok róla.de sose volt még olyan hogy valakinek 13 éves kora után volt tejfoga. Te meg olyanokba ne szólj bele amiről nem tudsz semmit.
2013. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én meg fogorvosnak tanulok és én magamnak is 17 évesen húzták ki a felső tej szemfogamat, majd húzták le a maradandó szemfogaimat fogszabályzóval.

Az én egyik nagypapám halász volt, a másik bányász, de ettől még nem értek a tiszai halatokhoz meg a szénhez. :D


Előfordul, hogy egy-két fog később esik ki, mert vmi miatt lassabban tud nőni az alatta lévő fog, ezért a tejfognak nem szívódik fel a gyökere. De olyan is előfordul, hogy magától ki sem esik a tejfog, mert nincs is alatta maradandó fog, vagy van, csak nem tud előtörni. Ilyenkor a fogorvos nem avatkozik ki, akár 50-60 éves koráig, de meg utána is megmaradhat a tejfoga az embereknek.

2013. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,erről van szó
2013. aug. 14. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!