Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon gyorsan lyukadnak a...

Francc kérdése:

Nagyon gyorsan lyukadnak a fogaim hiába mosom az se segít! Valaki nem tudna valamit hogy erősítsem a fogaimat? Valamelyik ismerősöm csak reggel mos fogat és nincs lyukas foga én reggel, este És lyukad.

Figyelt kérdés
Holnap megyek fogorvoshoz Mert rosszul tömtek Ha fáj a fogam akkor azt még belehet tömni vagy már csak gyökérkezelés? Aggódom.
2013. aug. 14. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd megállapítja az orvos, hogy csak újra kell-e tömni, vagy gyökérkezelni (nekem van gyökérkezelt, megmentett fogam) A fogorvosom szerint nem is a fogmosás a lényeg, reggel-este elég, közepes erősségű fogkefével.

Az árt, ha túl sokszor eszünk. Elég max5x - mert ha sokszor kicsit eszünk, mindig "rákenünk" valamit, nincs ideje beállni a nyál természetes védő hatásának (állandóan savas lesz a közeg és az támad) ezen nem segít a túl sok fogmosás sem. Jó néha pár szem magvat enni, mandula, dió, szezám -ezekben van jól hasznosítható Ca. A kemény sajtok is hasznosak. Ne aggódj! túl leszel a holnapin!

2013. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nagyon ha,mar lyukad mert rosszak a gének.Nem lehetne valahogy seíteni a fognak hogy erősebb legyen?
2013. aug. 14. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg ásványi anyagokban dús ételeket, italokat fogyasztani.

Az is fontos, hogy étkezések után legalább fél órát várj, míg fogat mosol, ugyanis az étkezésekkor létrejövő savas kémhatás a zománcot felpuhítja, amit aztán ügyesen lesikálunk fogmosás közben :/

Szoktál használni fogselymet? Mert hiába hiszi azt az ember, hogy alaposan megmossa a fogát, nem jut be minden helyre a fogkefével.

Én is rossz fogakat örököltem, 20 évesen 5 tömött fogam van :(

2013. aug. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha kalciumot innék az segítene?
2013. aug. 15. 00:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kálcium, magnézium. Próbálj meg elsősorban naponta többször fogat mosni és használj elektromos fogkefét, illetve fogselymet, valamint szájöblögetőt (pl. a listerin nagyon jó). Próbálj jobb minőségű fogkrémet használni, pl: blend-a-med. Ebben a márkában van, egy sötétkék színű és 7-es szám van rajta, az a fogkrém csúcs szuper. Szénsavas üdítők hanyagolása (igen a szénsavas ásványvíz is), édességfogyasztás főétkezésekhez legyen kötve, és nem kell mindent agyonfőzni. Most itt elsősorban a zöldségekre gondolok, nembaj, ha egy kicsit még olyan "ropogós" marad. Ugyanis részben ez is felelős a fogszuvasodásért, hogy minden annyira finomított, túlsütött-főzött, szinte nincs is szükség az alapos rágásra. Rendszeres fogászati ellenőrzés fél évente, akár 3 havonta, hogy a legkisebb elváltozást is azonnal kezelni lehessen. ÉÉÉsss amivel erősíteni tudod a fogzománcot, gyógyszertárban lehet kapni Elmex-zselét. Heti 1-2 alkalommal fogmosás után lefekvés előtt átdörzsölöd vele a fogaidat és erősíti a fogzománcot.

Érdemes ezeket a tanácsokat megfogadni, ugyanis ez sima fogtömés 6 ezer forint... Ha az elektromos fogkefére beruházol+ megveszed a fent leírtakat...kb. 2 fogtömés árának felel meg.

Üdv. egy fog. asszisztens :)

2013. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Megfogadom:)Egy kérdésem még lenne ha a szüleimnek rosszak a génjei mármint a fogakat illetve akkor az lehet hogy nekem is azért rossz és az is marad?
2013. aug. 15. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen :( sajnos ez lehetséges. Viszont amiket az előző válaszban leírtam, ezekkel a módszerekkel viszonylag egész jól vissza lehet szorítani, ezt az alapvető problémát. Fogorvosodtól is nyugodtan megkérdezheted van-e még más módszer amit javasol esetleg...
2013. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!