Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért lyukas 10 fogam, hogyha...

Miért lyukas 10 fogam, hogyha reggel-este is mosok fogat, rendesen?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, ma mentünk az osztállyal ellenőrzésre. Álltalános iskolában betömték a fogaimat amik mostanra megint lyukasak lettek, pedig rendesen mosok fogat. 10 fogamról állapította meg, hogy kezelésre szorul. Van egy olyan rágófogam amit ugye betömtek előtte felülről, de most kétoldalt, belülről és kívülről, kilyukatt, és belülről le is tört a sarka. Én nagyon félek a fogorvostól, főleg amikor fúrja, de ugye ezt a fogamat csak fúrni és tömni fogja? Meg mi az a gyöker kezelés, korona? Légyszi magyarázzátok meg nekem, hogy ezek mikor szükségesek vagy még hasonló szavakat is amit a fogorvosok használnak.

2012. dec. 13. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge fogminőség. Ezt nem választja az ember hanem örökli. Nekem is ilyenek. Én is félek a fogászattól. "Jó" esetben kihullik az összes fogam 40 éves koromra, mint nagymutternek (neki mondjuk már előbb). De azért reménykedem benne, hogy nem.
2012. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem használsz fogselymet. Ahol a fogak érintkeznek egymással, oda nem férsz be a fogkefével, így ott olyan, mintha sosem mosnád őket.
2012. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! A gyökérkezelés szerintem azt jelent, hogy ami fogad lyukas azt megfogják és benyúlnak a fogadba ilyen ollószerűséggel. és elkezdik kivágni az idegeket. nagyon fájdalmas! A korona olyan dolog amit mondjuk a metsző az-az elöl lévő fogaknál alkalmaznak. ezt úgy csinálják, hogy hegyesze csiszolják a fogaidat, mint a vámpíroknak a harapófoga olyan lesz(az is nagyon fáj) És erre ráhúzzák a porcelán koronákat amiket majd ha kinyitod a szácskádat, vagy ha mosolyogsz valakire akkor lehet majd látni! de van egy rosszabik eset is ha már kihullottak előről a fogaid, akkor felnyitják az ínyecskédet, és bemetszenek egész a csontig oda belefúrnak egy csavarkát és kivezetik a szájüregbe a végét és erre teszik rá a műfogat!! Vagy a protkeó ami nem fáj, csak ragasztgatni kell reggelente. :D
2012. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves első köszönöm válaszodat, beszéltem anyuval és mondta, hogy ilyen idősen neki is majdnem az összes fogát furták és tömték. De ez ugye engem nem igazán nyugtat meg mert nekem is fúrni fogják, nagyon félek tőle. Anyunak még gyökérkezelték is... :(
2012. dec. 13. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A hármas válaszoló csak ijesztgetni akart, nem fáj semmi, kapsz érzéstelenítőt a fájdalmasabb beavatkozások előtt.És a szuri sem fájt nekem egyáltalán, csak egy enyhe nyomást éreztem az ínyemen.
2012. dec. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én holnap megyek fogat húzatni már beletörődtem. Ne félemlítsétek már el! Menj el nyugodtan nem fog fájni már nem az őskorban élünk olyan érzéstelenítőt kapsz hogy semmit nem fogsz érezni. Az érzéstelenítő kegyetlenül elzsibbaszt a gyökérkezelés és a foghúzás elvileg nem fáj csak kellemetlen, a fogtömés az sem fáj de azt azért érzed amikor kifúrják a fogad és a fúró belemegy az élő szövetbe azt megérzed lehet hogy kicsit fáj is de elviselhető a fájdalom. Menj el minél előbb! Gondol bele hogyha valakinek van egy lyukas foga az mennyire fáj... akkor neked ha a 10 közül csak mondjuk 3 bedurran akkor megőrülsz. Szed össze magad én is össze tudtam túléled a fogorvos nem kínozni akar hanem segíteni rajta a lehető legjobb módszerekkel és persze fájdalom mentesen!
2012. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!