Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy én szenvede...

Miért van az, hogy én szenvedek a fogaimmal, és vigyázok rájuk, barátnőmnek sárgák, és még is egészségesek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem igazságtalan, én van,hogy mosom a fogam minden márkás/drága fogkrémmel, reggel-este. Barátnőm említette már meg,hogy van,hogy ő este elfelejt fogat mosni,vagy ha nincs suli reggelente is, nekem meg fogorvosom szerint,nagyon sok rossz fogam van, barátnőmnek meg 2 olyan,ami kezd lyukadni.(Minden figyelmeztetés ellenére,még anyukája így sem viszi fogorvoshoz)

:/ Van így még valaki,mert fiatal vagyok még, gyerek,és már most fogproblémák...:/


2013. aug. 18. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Genetika!
2013. aug. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Függ a fogmosási technikától is génketől is és attól is hogy mit eszik egy ember. A közhiedelemmel ellentétben a túl sok tejtermék árt a fogaknak. A cukor rossz hatásait meg ugye nem kell elemezni. Kicsinyes dolog ilyeneken fennakadni. Minden ember más. Magadat ne hasonlítgasd senkihez, hanem a saját problémádra próbálj megoldást találni. Azért az sem jó ha neki meg sárgák.
2013. aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jah függ a mosási technikától meg h használsz e selymet.

Hiába mosod le a fogad, ha közte ott marad az étel.

2013. aug. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen,valóban nem jó neki,ha sárgák,de ha venne egy drágább fogfehérítős fogkrémet,esetleg járna fél évente fogfehérítésre(vagy ahányszor szükséges),akkor azért ő tehet ellene,nyilván.

Én meg tömetem,és gyökérkezeltethetem őket már most:/.

2013. aug. 18. 02:04
 5/9 A kérdező kommentje:
fogselymet azt viszont nem használok,és mondjuk a tejtermékekkel is jóba vagyok.
2013. aug. 18. 02:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem attól függ, hogy mennyire ápolod a fogaid, hanem a génektől. Nálunk általánosban volt egy c-tipsú fiú, akit az egyik fogászati vizsgálaton külön megdicsért az orvos, hogy vegyük példát róla, mert ilyen egészséges fogakat még nem látott, erre a gyerek megszólal, hogy neki nincs is fogkeféje..
2013. aug. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, sokat számít, hogy milyen géneket örököltél. Van, aki teljesen egészségesen él, mégis 20 éves korára szitne nincs ép foga, más meg semmit nem tesz érte, mégis hibátlan a fogsora.
2013. aug. 18. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Barátnődet úgy érted hogy te fiú vagy és együtt vagytok?

Hány éves vagy?'


Valaki írt privit,itt válaszolok neki: Barátnőm legjobb barátnőm,lány.:).


Igen,tudom,és értem,hogy a gének is,csak r*hadt igazságtalannak érzem, mert tényleg sok rossz fogam van, pedig a fogkrém is általában mindig márka,és most pl: fogfehérítős is, mondjuk a színével külön szerintem,baj nincs is. Csak az a baj,hogy lyukasak,rosszak...:/

2013. aug. 18. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:

A többség azt írta hogy csak gének, de ez nem igaz. Pl személyiségtől jobban függ. A márka pedig nem számít annyira, hisz a legmárkásabb cégek képesek a legtöbbet hazudni. Én pl csak Biola fogkrémet használok, ők csak természetes anyagokat használnak fel, semmi szintetikum. A reklámoknak nem érdemes bedőlni. Ismered a körkörös fogmosási technikát?

Az étrended megváltoztatásához még túl fiatal vagy mert úgysem fogsz magadra főzni, de ha eredményt akarsz később akkor érdemes lesz majd odafigyelned arra hogy mi eszel..

Amúgy meg a legtöbb probléma lelki eredetű.

2013. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!