Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a neve annak a betegségnek,...

Mi a neve annak a betegségnek, vagy inkább problémának, amit szájsebész kezel?

Figyelt kérdés
Az egyik családtagom gyakran panaszkodott arra, hogy a torka egyik oldalán valami lerakódást tapasztalt, ami a nyál és az étel nyelését egyaránt zavaróvá tette. Beutalóval végigjárta a szakorvosokat, ultrahang, vizuális ellenőrzés, de nem találtak semmit. Ő addig próbált belenézni a szájába, míg észre vette, hogy valami lerakódás van a torok egyik oldalánál. Lenyúlt oda, persze öklendezés szépen volt, és grízszerű telepet kapart le a körmével. Utána minden rendicsek lett, de egy idő után megint tapasztalta. Elmondta a környezetében néhány embernek, míg egy szájsebész fülébe nem jutott. Ő kereste meg a családtagom, hogy megoldja a problémáját és örül is neki, hogy ha segíthet, mert az egyetem elvégzése óta nemigen volt ilyen esete, de tudja miről van szó. Egyik oldal kész is van azóta. Kézzel benyúlva hátra, plusz alulról kívülről megtámogatva kis ujjnyi mennyiségű anyag jött ki a hallójáratból? Na! Ezt nem értjük! Van hallójárat a szájban? És! Hátra van még a másik oldal is! Az első beavatkozás 1-2 órás volt, a másik oldalt nem bírta elindítani. Újból próbálkoznak. Valaki tud róla?

2013. aug. 22. 22:45
 1/3 Bárzsing ***** válasza:

Az a fülkürt lesz, nem a hallójárat. [link]

Viszont azt nem tudom, mi lehetett, és azon csodálkozom, hogy a fülére nem volt panasza.

2013. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Soha nem volt a fülére panasza. Panasza mindig arra volt, ha éjszaka hanyatt feküdt, akkor az arcüregéből? váladék csurgott hátra a torkába, amit ha felült, kifújni nem tudott, csak az orrát erőteljesen szívva, krákogva lenyelni a váladékot. Ez nem újdonság számomra sem és még néhány barátnőm számára sem. Eléggé gusztustalan dolog, de nekem is hátracsurog ha hanyatt fekszem. Felülve sem tudom kifújni, viszont nagyon erősen kell szívni az orrom, és krákogni, hogy ne tapadjon a torkom hátsó falához, mert az meg állandó nyelési ingert vált ki mindaddig, amíg le nem válik a torok hátsó faláról. Éjszaka elég nagy hangzavarral jár. Nekem az orrsövényműtétem óta van. Tükörbe nézve látom is a slejmot?, amint fel van tapadva. Ez nálunk az egyik válóok volt. Én sem tudnám másnál éjszaka elviselni. A barátnőmnél hasonló a helyzet, de ott a férje azért tolerálja, mert a létező leghangosabb horkoló megítélésem szerint a világon. Ha ért hozzá, esetleg még bővebben írhatna róla.
2013. aug. 23. 03:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Én voltam Fül-orr-gége szakorvosnál ebben az ügyben. Mintát vettek tenyésztésre, mert akkor is fel volt napközben tapadva. A mintában nem találtak erősebb gyulladásra utaló jeleket, a doktornő tippet sem tudott adni gyógymódra. Cseppeket igaz adott, de nem változtatott semmin.
2013. aug. 23. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!