Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok így ronda fogsort? (bölcsességfog)

Figyelt kérdés

20/F vagyok

A helyzet az, hogy 2 éve kezdtek szépen előjönni a bölcsességfogaim.

A helyzet a következő: egyik sem fér ki csak úgy.


Az alsó fogsoromból mindkét oldalról 1-1 nagyőrlő fogat sajnos ki kellett húzni, hogy a bölcsességfog elférjen, mert olyan szinten fájt, hogy majdnem megőrültem tőle. Így az alsó fogsoromban van egy nagy szünet az egyik fog, és a hátsó nagyőrlő között.


És most következik a felső fogsor.

Most gyökérkezelték az egyik elülső fogamat, de most meg a mellette lévő lett érzékeny, így 100%-ig biztos, hogy ezt is a bölcsességfog csinálja.

Nem akarom, hogy megint 2 fogamtól meg kelljen válnom, de az egész fogsor kigyökerezésének meg semmi értelme.


Mi tévő legyek? Szájsebészetre gondolom csak úgy nem lehet bemenni.

És most megint hétvége jön, és idegesítően sajog.



Mit lehet így tenni?



2013. máj. 24. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Normális helyen a bölcsességfogat szedik ki, mivel az az, ami nem fér oda, másrészt meg az az, ami általában hamar romlik. Olyat még nem hallottam, hogy a mellette lévö fogat húznák ki.


Szerintem keress másik fogorvost, aki ért a szakmájához.

2013. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig ő ért a szakmájához, csak nem bújt még ki a fog, gondolom ezért húzta ki a másikat.
2013. máj. 24. 18:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban mindenkinek ez (volt) a problémája. Amikor elkezdett fájni töle az álkapocs, akkor a szájsebészeten a még nem kinött bölcsességfogakat - mind a négyet egyszerre - (altatásban) kimütötték.

Ez után kb egy hétig tartott, mire rendesen begyógyultak a sebek, és attól kezdve semmi gond sem volt többet.


Szóval hozzáértö fogorvos EZT a megoldást választja, nem pedig azt, hogy azt a fogat húzza, amelyikhez jobban hozzáfér...

2013. máj. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de a szájsebészet mennyibe kerül? altatás? beutaló kell?
2013. máj. 24. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A fogorvos utalt át és ugyanúgy TB-re ment, mint a normális kezelések.
2013. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te szegény :/ ezt jól elcseszték neked. Azonnal keress másik orvost, lehetőleg szájsebész legyen, ez fontos. Nekem se fért ki egy sem, ráadásul 5 volt belőle, 2 arcüregben. Mind kivette egyben, egyszerre, altatásban. 2-t arcüregből, 3-t állkapocsból. Ilyet soha nem hallottam hogy az egészséges fogat húzzák ki... Amúgy jegeld, vegyél be fájdalomcsillapítot, cataflam-v nagyon jó, ha van esetleg. És használd a szád! Ez fontos, rágj, tátogj, nehogy szájzárat kapj!
2013. máj. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:

Az egyik leggyakoribb hiba ha egy orvost hallgatsz meg és feltétel nélkül bízol. A legfontosabb fogorvosi elv: egészséges fogat nem húzunk ki!!

Olyan nincs, hogy egy fog ha ki akar nőni nem fér ki...nonszensz.A fájást ínyhámlasztással mulasztják el mert nem a fog fáj ilyenkor hanem az íny.Csak a beteg fog tud fájni.Nekem ez évi ciklusokban jött ki 3 éven át.

Én is találkoztam már nem egy lökött fogásszal(nem Dr,csak fogász)aki a nem fizetős beteget hamar letudja és/vagy átalakítja fizetőssé.Használj Sensodune fogkrémet érzékenység ellen..Kíméld a hőingadozástól,huzattól , esetleg átmenetileg szedj gyulladásgátló-fájdalom csillapítót legfeljebb alkalomszerűen de ki ne húzass jó fogat, mert a pótlás soha nem jár a közelében sem az eredetinek.AMIKOR MÁS FOGÁSZHOZ MÉSZ NE EMLÍTSD NEKI AZ ELŐZŐT,sőt hallgass minden orvosokról szóló tudásodról,beszéljen a doki aki okos.

2013. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!