Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzás miatt 4 fogamat...

Fogszabályzás miatt 4 fogamat kéne kihúzatnom. Milyen érzés? Megéri egyáltalán?

Figyelt kérdés

Korábban volt egy balesetem, és emiatt a felső fogsoromon a középső metszőfogam kicsit eláll. (a fogorvosom azt mondta hogy közte veszélyes lehet a fogszuvasodás, mert ott nem lehet rendesen kipucolni) A többi fogam rendben van.

Szóval,helyett kell csinálni ennek a fogamnak és emiatt 2 oldalt 2 fogamat kell kihúzni. És hogy alul is stimmeljen és összepasszoljon ott is 2-t.

Sosem kellett fogorvoshoz mennem szóval nagyon félek. És nem tudom hogy távolítja el, mennyire fáj, és meddig.


Nagyon örülnék ha valaki körül írná, és elmondaná hogy megéri-e a szép mosolyért 4 fogamat eltávolítani.



2013. aug. 23. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nagyon feltünő és nem zavar, akkor én nem huzatnék ki 4 jó fogat. Ahol túl szoros a fog, ott tisztítsd fogköztisztító kefével, fogselyemmel.
2013. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak két fogamat kellett volna elvileg kihúzni a szabályzás miatt. De úgy voltam vele, hogy inkább maradjon meg a két fogam és jó nekem a többi kuszán is. Semmi hátrányom nem származott belőle eddig a majdnem 30 évem során.
2013. aug. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 kommentelő: Szemből nem feltűnő, de oldalról sajnos /szerintem/ igen. Nem szeretek miatta képeken "fogasan mosolyogni". Köszönöm a válaszod :)


2 kommentelő: Sajnos ma már másvilág van, az emberek előszeretettel kötekednek és kötnek bele a másik mindenfajta hibáiba. 15 éves lány vagyok, az én koromban mindenki (pontosabban a buta emberek) a külsőm alapján ítélnek meg :/. Nem mintha másnak akarnék megfelelni, magamnak akarok megfelelni.

Köszönöm hogy elmondtad a tapasztalatod! :) Akkor elvileg nem kell a fogkárosodástól félnem :D

2013. aug. 23. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs más világ ma sem. :) Nekem is volt, aki beszólt régen, hogy ez így nem esztétikus. Na és?! :) Egészséges fogakat h.lye lettem volna kihúzatni! Megmondom őszintén, azóta sem bántam meg ezt a döntésemet.

Egyébként nekem is oldalról néz ki igazán furán. Ezért én sem vigyorgok teli pofával, ha oldalról fotóznak. :) Ja és nekem nem romlottak attól a fogaim, hogy összetorlódtak.


De a te döntésed. Ha nagyon zavar, csináltasd meg.

A foghúzás túlélhető, legalábbis eddig mindenkitől ezt hallottam. :) A szabályzót meg meg kell szokni. Voltak régen osztálytársaim, akiknek nem volt kellemes.

2013. aug. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én azt ajánlom neked, hogy keress fel több fogorvost. Én már 25 múltam és hamarosan fogszabim lesz,amit már nagyon várok. Nekem 5-ből 2orvos mondta, hogy húzni kell, 3 pedig azt, hogy nem. Én a teljesen egészséges fogaimat nem húzattam volna ki.Ami még fontos lehet nálad, azok a bölcsességfogak ...ha később nőnek ki,még okozhatnak gondot.
2013. aug. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Én ahhoz a fogorvoshoz mentem,aki a bátyámnak is csinálta a fogszabályozást(azért,mert bevált nekünk).Először ő is azt mondta,hogy 2 fogat húzni kéne,de anya mondta neki,hogy kizárt dolog hogy megengedi,hogy ép fogat kihúzzon,meg én sem akartam.Erre a doki kitalálta,hogy akkor betesz nekem egy ilyen fogsor/szájpadlás tágítót,és akkor majd el fognak férni rendesen a fogaim.Ez kb.20ezer ft.Most fogom szeptember végén megkapni,kíváncsi vagyok,milyen lesz.Barátnőmnek ugyanilyen volt,ugyanezzel a problémával,rendesen széthúzta a fogait,most már fogszabija van(rendes állandó) és teljesen jól visszateszi a fogait a megfelelő helyre:)

2013. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!