Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt már gyökérkezelése...

Akinek volt már gyökérkezelése, mesélne róla h milyen érzés?

Figyelt kérdés
Lehet h gyökérkezelni kell egy fenti hátsó fogamat és kicsit parázok h milyen az mert sosem volt még ilyen kezelésem. Milyen érzés egyáltalán érezni vmit? Magándokim van a tömésnél sosem éreztem h fúrt, de most kicsit félek h milyen a gyökérkezelés. 18/l

2013. aug. 2. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés a 70es években volt gáz, amikor még csak húzáshoz érzéstelenítettek. Vagy legalábbis nem érzéstelenítettek normálisan.


Ha rendesen el van érzéstelenítve, akkor a fúrás lesz a legkellemetlenebb. És egy tisztességes fogorvosnál kb. 2 órán át tart 3 csatorna kitisztítása. Ez sem kellemes.

2013. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem ma csináltak kettőt, tegnap egyet. A tegnapi kb. 50 percig tartott, a mai kettő összesen kb. 45 percig. Kapsz injekciót, alig fogsz érezni valamit, nagyon elnyomott kis kellemetlenséget, semmi egyebet. Ami engem jobban idegesít, hogy amit tegnap csinált, az most eléggé fáj... Félek, hogy valami nem oké vele és szívok még egy sort, pedig fájdalmas mennyiségű pénzt hagytam ott...
2013. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a választ ez megnyugtató volt:)
2013. aug. 3. 22:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy tisztességtelen a fogorvosom, de nekem általában 2 csatorna kitisztítása negyedóránál nem tartott tovább. A kezelés után sosem voltak további fájdalmaim, nem gyulladt be, minden okés volt.


Annyit javasolnék a kérdezőnek, hogy "ragaszkodjon" az érzéstelenítőhöz, ha teheti. Én biztos így tennék :) Egy eléggé elhalt fog gyökérkezelése érzéstelenítő nélkül is túlélhető, de nem túl kellemes, érzéstelenítve viszont nekem semmilyen fájdalmam nem volt. Szóval kitartás, túl lehet élni.

Amúgy ha érzed, akkor ilyen erős belenyilalló fájdalmakat érezni, de jobb enélkül, az tuti. ;)


Ráadásul, amiről mi laikusok azt gondolnánk, hogy gyökérkezelni kell, azt nem is feltétlenül biztos, nekem legalábbis már volt, hogy megúsztam. Szóval nyugi :)

2013. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egy jó tanácsot adnék(, talán a második válaszoló voltam).

Nekem kérdezte a doki, hogy írjon-e fel fájdalomcsillapítót, mert fájhat utána a fog. Én nem vagyok valami nagy gyógyszeres, nem is szeretem, gondoltam kis fájdalmat kibírok. Ehhez képest tegnap a falat fejeltem annyira fájt (szó szerint...). Vettem be egy fájdalomcsillapítót aztán jobb lett, de a fene se gondolta volna, hogy ez ilyen irdatlanul tud utána fájni. Igazából kicsit meg is ijedtem, hogy valami szövődménye van és amiatt van ez, ezért pár perce felhívtam a dokit, de azt mondta, ez teljesen normális, gyulladás miatt van. Gyulladáscsökkentő inkább amit felír, mint fájdalomcsillapító. Szóval nyugodtan fogadd el, ha felajánlja, nem muszáj kiváltani, de jó ha ott van a recept. Egyébként a másik két fogam amit utána csinált teljes békességben elvannak (kop kop kop).

2013. aug. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!