Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosok segítséget kérnék....

Fogorvosok segítséget kérnék. Valóban ki kellett húzni a képen látható fogam?

Figyelt kérdés

A kép a húzás előtt volt. Bal felső 2-es. Nyíllal jelöltem. Az orvos azt mondta hogy a gyökérnél valami elváltozás van. Nem lehet hogy csak képhiba?:S

[link]

Mivel magánorvos, félek hogy ez egy anyagi lehúzás volt :/

Köszönöm a segítségeket.



2013. aug. 29. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
403 (Hozzáférés megtagadva)
2013. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Itt egy másik link.

[link]

2013. aug. 29. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én asszisztens vagyok. Szerintem biztos lehetsz benne, hogy nem anyagi lehúzás volt, mert ha ezt elkezdte volna kikezelni, akkor sokkal több pénzt bezsebelhetett volna. Mindazonáltal valóban látszik valami a gyökércsúcs környékén, de nem egyértelmű. Ebben az esetbe a panoráma felvétel mellé kellett volna kéri egy periapicalis felvételt is, melyen jobban látszódott volna az esetleges elváltozás. Ilyenkor ez a protokoll. Véleményem szerint lett volna megoldás a fog megmentésére, de ezt csak így innen, a gép elől szólva mondom. A felvételről nehéz lenne megmondani, hogy a koronai rész milyen állapotban volt valamint, hogy voltak-e panaszaid a kihúzott foggal kapcsolatban.
2013. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ott elég komoly gyulladás, nem képhiba.

Valóban sok pénz lett volna megmenteni, de újra normális fogsort varázsolni ide is elég komoly anyagi teher lesz.

Szintén egy asszisztens.

2013. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

# 3: Nem voltak panaszaim vele, és nem volt törött csunya a koronai rész.

A tervek szerint 10 fogból álló korona lesz felül. Szerintem úgy volt vele hogy nem szükséges megmenteni. Csak most elég gázul nézek ki :)

Azt nem tudom, hogy miért járok jobban egy magánorvossal mint egy sztk-s sokkal olcsóbb helyen. Ez így több százezer lesz :/

2013. aug. 29. 22:04
 6/8 A kérdező kommentje:
# 4: Neked is köszönöm a segítségedet. Megnyugtattatok:)
2013. aug. 29. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok szakértő, de látom a tövénél a sötét foltot, sajnos nekem is hasonlók (ciszta) miatt akarnak kihúzni egy fogat, annak is kb ilyen a röntgenje. Ilyenkor még esetleg gyökércsúcs rezekcióval lehet kísérletezni, de később akkor is kihúzás lesz a vége, szóval így volt olcsóbb is, elhiheted. :(
2013. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a megerősítésedet :) sajnálom, akkor sorstárs vagy :) Amúgy a másik felső 2-esemmel (Jobb Felső 2) meg is történt ez a rezekció, azaz a gyökércsúcs eltávolítás a katonai kórházban 1995-ben. Akörül is látni vélek sötét foltot. De jó lenne ha az mardhatna. Elég ótvarul néznék ki anélkül. Így se szép a mosolyom már amíg nincs meg a korona...
2013. aug. 30. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!