Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy ajánlhatnak implantátumot...

Hogy ajánlhatnak implantátumot előrehaladott fogágybetegnek? Zuglói fogászat

Figyelt kérdés

A Zuglói fogászat honlapján nézelődök, és azt látom, hogy mindenkinek ki akarják húzni az összes fogát és implantátummal pótolni. De aki pl. ilyen fogágybeteg, annak az implant is ki fog lökődni, nem? Hiszen már nincs is csont, ami tartsa.

Ez csak egy példa most:

[link]

Szegény embernek kihúzatnák az összes fogát. Ez most tényleg normális, becsületes eljárás? Nemrég voltam implantológusnál, mert majdnem hasonlóak a fogaim (kicsit jobbak és több a csontom, illetve gyulladásmentes az ínyem), és nekem határozottan mondta, hogy nem javasolja az implantátumot, mert hosszú távon nincs értelme.



2013. szept. 5. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben csontpótlást is alkalmaznak, de persze ez nagyon megdobja az árát.
2013. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csontpótló műtétet (augmentáció) általában két okból végzünk.

- mozgó, sorvadt fogak újbóli rögzítésére

- implantátum beültetéshez szükséges csontágy kialakítására, vagy az implantátumot körülvevő csont megerősítésére.

A műtét lényege, hogy a kívánt területre saját vérrel (vagy saját vér centrifugálásával nyert vérlemezkében gazdag plazmával) kevert csontpótló granulátumot helyezünk, amit vékony felszívódó membránnal fedünk (irányított csontregeneráció).

A csontpótló anyag a saját vérben lévő növekedési faktorok segítségével beindítja a szervezet saját csontképzését és 3-6 hónap alatt új csont képződik.

[link]

2013. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen hallottam erről. Nekem azt mondták, ez a csontpótlás kis területen hatásos csak. És azt sem értem, hogy ha a régi csont elpusztult, akkor az újonnan képződött csont már miért nem fog pusztulni? És vajon ezen a röntgenen lévő páciensnek mennyibe kerülne a csontpótlás? Mert itt már rengeteg csontot kéne pótolni szerintem.
2013. szept. 5. 09:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem megfelelő szájhigiénia mellett nem pusztulna, ill. eddig sem pusztult volna ilyen mértékben. Persze, ha esetleg bármiféle betegség miatt alakult ki ez az állapot, akkor visszaszívom.

Az igaz, hogy egy vagyon lenne, ennyi implant már önmagában nagyon sokba kerül. Nekem csak egy van, ez is húzós volt, csontpótlás nélkül is.

2013. szept. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!