Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor lehet még felépíteni fogat?

Mikor lehet még felépíteni fogat?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam fogorvosnál és nagyon elkeserített... 2 fogam van letörve, egyik kicsit a másik eléggé, már már alig maradt belőle valami. A fogorvos azt mondta, hogy nincs mese, ki kell húzni mind a kettőt (nem fáj egyébként). Én viszont nem akarom kihúzatni, mert amit lehet szeretném inkább megmenteni. Kérdeztem, hogy ha kihúzná, mivel lehetne pótolni, mondta, hogy koronával, de azt inkább nem akarok mert az a szomszédos fogakat is tönkreteszi ... Ráadásul olyan horribilis összeget mondott nekem, hogy szó szerint tátva maradt a szám (nem magánorvos). Nem tudom, mihez kezdjek, azt hittem, hogy a fogorvosok inkább megmenteni akarják a fogakat nm kihúzni és kész ... :( :( :(
2013. szept. 12. 11:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként 20/L vagyok.
2013. szept. 12. 11:16
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h ha 90%-a nem tört le a fogadból akkor még menthető koronával vagy ha nem sok tört le akkor töméssel pótolható. Nekem mondjuk sztk-ás dokival csak rossz tapasztalatom volt én az első kezelés után ott is hagytam. Most én magándokihoz járok hát egész más mint az sztk-ás dokim volt. Esetleg kérdezz ki egy másik doki véleményét is szerintem. 19/l
2013. szept. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérdezz meg másik dokit,mert sztk-sok szeretnek húzni.Nekem szerencsém van,rendes és jó a dokim.De az áron ne lepődj meg,nekem itt vidéken ő ,mint sztk-s 22ezer/db-ért fogja majd megcsinálni.Ha kihúzza egyébként meg hidat kell tenni és nem koronát,mert az utóbbit a lecsiszolt fogra ragasztják fel,míg a hidat meg a hiányzó fog mellettiekre húzzák rá. És 22 éves vagyok én is,nem vagy egyedül :D Túl vagyok már 2 bölcsességfog kihúzáson,a harmadikan most műtötték ki.És vár rám a negyedik kiszedése is.Folyamatban egy gyökérkezelés és vár rám még 4 korona elölre.És még jó pár tömés,meg ki tudja mennyi gyökérkezelés vagy foghúzás.
2013. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miután egy előzőleg (röpke 16-17 éve) felépített fogam fél éve kitört úgy, hogy íny feletti része konkrétan szinte semmi nem volt, nekem simán megcsinálta a fogdokim. Gyökérkezelte, gyökértömte, majd gyökércsapot tett bele, és újra felépítette. Mondjuk ehelyett elviekben koronát ajánlott, de aztán mégis megcsinálta fehér tömésből (és nem töredezett még le belőle).

Mindenesetre nézz szét, mi a helyzet a környékeden lévő magánpraxisokban, hogy meg tudják-e menteni (igen, sok helyen már ez a fő cél), és ha igen, mennyiért. Mondjuk olcsó biztos nem lesz, de annál mindenképp kevesebb, mintha implantátumot kellene csináltatnod. Én küzdenék érte, ha rajtam múlna, igaz, nekem kihúztak vagy 3-4-et gyerekkoromban, mire végképp elég lett.


Az sztk-s orvosnak meg nyilván a húzás a legolcsóbb, legegyszerűbb. Ne menj bele, ha nem akarod.

2013. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképpen küzdök a fogaimért ;)
2013. szept. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!