Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány hónap alatt húzza be a...

Hány hónap alatt húzza be a fogszabályzó az "üres helyre" a többi fogat? Mennyi idő kell, hogy már látszódjon az alakulás és mennyi idő, amíg teljesen eltűnik a lyuk? A két négyesemet húzták.

Figyelt kérdés

2013. szept. 5. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno kb. 1 év volt, fél év után már látványos volt a változás.
2013. szept. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan sok?? :/ Nekem picikét előrébb állnak a fogaim (felső), mint az alsó, de nem kifelé, hanem csak előrébb, amit amúgy nem is vett észre senki, csodálkoznak, hogy miért van fogszabályzóm :DD Szóval nem gáz, csak annyi, hogy kettőt kihúztak és így hátrébb csúszik majd az első 4 fogam. VISZONT azt mondta a fogorvos, hogy fél évig lesz csak fent a fogszabályzó (majd fixen rögzíti, nem éjszakait kapok, mert még azzal is alakulna vissza, ha nem lenne rajtam min 20 órát naponta, mivel tök más helyre lesznek irányítva a fogaim)... Na most kicsit kezdek aggódni, mert azt írtad egy év volt, mire eltűnt a lyuk, fél év után pedig "csak" látványos volt a változás... :( Most akkor mi van? :( Nem elég fél év? :o Akkor miért mondott fél évet? :( Hiszek neked, csak az a gubanc, ha neked van igazad, akkor nagy bajban vagyok, ugyanis eleve fél évem áll rendelkezésre, fél év után mindenképp le kell venni a fogszabályzómat (hosszú, hogy miért), de azt mondta a doki, hogy elég lesz fél év.. :( Kicsit beparáztam most :( Esetleg még valakinek tapasztalat?!?!?! HELP! Mindenkinek 1 év kellett?? :(
2013. szept. 6. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a felső fogsoromban volt egy luk a fogam pedig fel volt csúszva...Még voltak kisebb hibák, de azok nem voltam olyan vészesek.Kicsivel több, mint 1,5 évig volt fogszabályzóm és gyönyörűen helyreálltak a fogaim:))Kitartást hozzá!!
2013. szept. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fogaid méretétől is függ. Kis fogakat könnyebb rángatni, kevésbé fáj, nekem több baj is volt a fogaimmal itt-ott, még is 3/4 év alatt kész lett. Az alsó fogsoromban az első négy kis fogaim között voltak pl. elég nagy hézagok, de egy hónap alatt nagyjából összehúzta, másfél hónap múlva, meg tökéletesen összeszorította őket, úgy mintha mindig is úgy álltak volna.


Egy barátomnak nem is volt olyan vészes a fogsora, de vagy 2,5 évig fent volt a fogszabija. Egyébként meg fél év után nem is számolod a hónapokat, úgy megszokod.

2013. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha az orvosod azt mondta, hogy fél év, akkor annyi lesz.


teljesen egyénfüggő, hogy kinek mennyi idő. függ a kortól, a fogak állapotától, helyzetétől meg még millió mástól.


hallgass az orvosodra és mondd el neki az aggodalmadat. biztosan megnyugtat.

2013. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az összes négyesemet ki kellett húzni hogy legyen helye a többi fogamnak, május óta van felül fogszabályzóm, nekem a rés majdnem a felére csökkent, és már olyan szépen vannak a fogaim, hogy ha alapból úgy álltak volna én nem engedem a fogszabályzót. Viszont nekem doki az elején másfél-két évet mondott hogy addig kell hordanom, pedig rettentően össze voltak torlódva a fogaim...
2013. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!