Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tudtok a bódításban...

Mit tudtok a bódításban történő foghúzásról? Végülis mégis kihúzzák a fogam.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Kevés helyen van ilyen. Szerintem simán huzasd érzéstelenítővel, ha nincs begyulladva semmit nem fogsz érezni.
2009. nov. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

sajna gondok vannak a fogammal, fáj is, pedig mikor elkezdtem kezeltetni, még nem fájt, csak érzékeny volt.

Végül a doki 3 alkalomnyi kezelés és tucatnyi ébren töltött éjszaka után azt mondta h nem lehet megmenteni a fogam, mert belenőtt az ínny, és vérzik. Most tátong egy nagy lyuk a fogamban, amit ő furt, hisz nem is volt benne csak egy picike, ami mellett letört egy darab, és már 2 éve úgy volt. Érzékeny volt ezért mentem el. Álmomban sem gondoltam h ki kell majd húzni. És már szültem két gyereket, de a foghúzástól rettegek. Így maga a doki javasolta. Csak ő nem végez bódításban. Viszont adott telcsiszámot. Ezéert kérdezem a tapasztalatokat.

2009. nov. 5. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Na hallod, ugyanez én. Tavaly gyökérkezelték a fogam, mondván ez már nem fog fájni, erre kiderül, hogy ciszta van a gyökerénél hétfőn megyek huzatni.. plusz a fogam is gyulladt, szóval jól fog indulni a reggelem.
2009. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem már volt altatásban fogászati kezelésem, mert féltem. De megjártam az aneszteziológussal is, mert csak hatodjára tudta beszúrni az injekciót, a kézfejemen 4X, könyökhajlatban 2X próbálkozott, mire sikerült, a legtöbb részét éreztem így is, ráadásul több szomszédos fogamat egybe tömött, ami most egy másik fogorvosnál derült ki. Szóval inkább adass be érzéstelenítő injekcót (de ne lidocaint, mert amellett én mindent éreztem, van olyan, amelyik 4X erősebb, igaz, hogy a hatása is negyed nap mire elmúlik, de legalább semmit nem fogsz érezni.
2009. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!