Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés injekció nélkül...

Fogtömés injekció nélkül mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés
Voltunk fogászaton a sulival múlt héten, és a fogorvos egy kicsi lyukat vett észre. Azt mondta, hogy ne nagy hanem elég pici, de mihamarabb tömessem be, hogy ne legyen nagyobb. Én nagyon félek az injekciótól, a fogorvosoktól még inkább nem tudom mi oknál fogva. Mennyire fájdalmas sima érzéstelenítővel és nem injekcióval? 15 éves vagyok, 1x voltam fogászaton tejfog húzása miatt.
2013. szept. 25. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha pici a lyuk ,akkor lehet,hogy szuri nélkül sem érzel semmit. Mert nem bántja az idegszálat.
2013. szept. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalatböl mondom, nem fáj az érzéstelenítő, csak kellemetlen. 15 voltam, mikor húzták a fogam nekem, a tűfóbiásnak...rettegtem! De nagyobb volt az ijedtség, mint a fájdalom. Az az érzéstelenítő lényege. Mivel a kis szuvasodás is éri a dentint (általában), inkább vállald be a szurit.

Kevésbé lesz kellemetlen élmény, mint anélkül! Ne félj:)

2013. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom h mint ez előttem lévő h a szuri egyáltalán nem fáj inkább kellemetlen. Nekem pl. nagyon ügyes dokim van úgy adja be h nem is érzem és nem kell félned a fogorvostól nem bántanak. :) Én már egyáltalán nem félek elmenni. 18/l
2013. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha pici a lyuk, akkor nem kell mélyre fúrni,tehát nem fájhat nagyon, és azért a pár percért nem érdemes több órára elzsibbasztani a fél fejedet.
2013. szept. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem zsibbad el fél feje. Miért akarsz kellemetlenséget neki? Minden embernek más a fájdalomküszöbe, az övét pont megütheti az a pici fúrás. Tapasztalat! Érzéstelenítő nélkül én neki se állnék. Sok páciens szerint nem fáj az injekció beadása, utána meg nem éreznek semmit. Valljuk be, egy csontszövet fúrását azért érzéstelenítő nélkül...

#2-es voltam.

2013. szept. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szar ha benyomják az injekciót de a mély fogfúrás még fájdalmasabb
2013. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


ha picia lyuk akkor nem fogod éreznia fúrást

2013. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Miért akarsz kellemetlenséget neki? "


Semmiért. Nem akarok kellemetlenséget neki. Kérdezte a véleményemet, elmondtam. Én már 50 éves vagyok, és gyerekkoromban nem kérdezték, hogy akarok-e fúráshoz szurit. Később jött ez divatba, és akkor úgy döntöttem, hogy engem jobban idegesít a több órás zsibbadtság, mint a pár perces kis fájdalom. Húzáshoz és trepanáláshoz viszont kérek injekciót, ellentétben nagyapámmal, aki ahhoz sem.

Egyébként azt a megoldást is lehet választani, hogy elkezdi valaki a kezelést, és ha menet közben elviselhetetlennek érzi a fájdalmat, még mindig kérhet zsibbasztást.

2013. szept. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én azért félek a fogorvostól mert amikor kicsi voltam soha sem adtak, és nagyon fájt. Utálom azt az érzést. Inkább a szuri :)
2013. szept. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!