Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzéstelenítő injekció fájdalmas?

Érzéstelenítő injekció fájdalmas?

Figyelt kérdés
Mindenféle tűtől nagyon félek, de az ínybe adottól egyenesen rettegek. 3 lyukas fogam van, szóval tömés lesz valószínűleg, mit mondtok? Injekció, vagy a tömés fájdalmai? Tapasztalatok?
2012. márc. 4. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem injekció, tényleg nem olyan fájdalmas, de ha mély a lyuk azt nem tudják úgy kifúrni, hogy ne csinálnál be. Szerintem nem a szúrás a rossz, hanem az, hogy utána folyik a nyálad:D
2012. márc. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Nekem elég sok szúrásban volt részem életem folyamán pedig csak 21 vagyok. Van pár tetkóm is, de az más érzés. Nekem szinte mindenhová szúrtak már. Gondolom a fogorvosra gondolsz. Ha felülre adja az nem fáj. Ha alsó foggal dolgozik meg hátra adja a hajlatba és akkor végigzsibbadsz. Az kicsit kellemetlenebb, de simán kibírható, pedig én nem bírom a fájdalmat. Vagyis szerintem. Ne parázz, ugyis túl kell lenni rajta.
2012. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ ki adja, nekem SZTK-ban pokolian fájt mindig, maánorvosnál meg sem érzem amikor beszúrja a tűt. Fura, hogy ekkora különbség van.
2012. márc. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én csak akkor engedem hogy a fogamhoz nyuljanak ha elötte injekciót ad.Az is igaz mondjuk hogy nekem nincs bajom a tűvel, a fájdalommal viszont annál inkább.

Amikor piercineget szurattam akkor is injekciós érzéstelenítést akartam elötte kérni. :)

Szó mi szó, a fogászaton valóban nagyban függ az injekció fájdalma a beadás módjától.Adta már be nekem úgy fogorvos az injekciót hogy majd be pisiltem, aztán nem is hatott, de akihez most járok az úgy beadja hogy meg se érzem.

2012. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem sztk-ban sem fájt, cuki a doki. ha nagyon félsz, megkérheted, hogy kis pamaccsal érzéstelenítse el a szuri helyét is, mint a gyerekeknek
2012. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fájdalmas, ha alulra adják, és betalálják vele közvetlenül az ideget. Na az kegyetlen, olyan mintha villamos áramot vezetnének a pofámba. Ha jó helyre adják, akkor viszont csak egy kis bökést érezni. Nekem 2x volt eddig ilyen, hogy betalálták az ideget, kicsordultak a könnyeim és mikor kiküldtek a váróba, hogy hasson a szuri, k*rvaanyáztam halkan egy sort sírva.
2012. márc. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
én most voltam fogtömésen és az inekciót alulra adták, de egyáltalán nem fájt.. sőt még kellemetlen sem volt, inkább a fúrástól félj...tömés az meg semmi :D
2012. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az egész fogtömésben az a legszarabb, mikor zsibbad utána a szád 3-4 óra hosszát.. :D
2013. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Egyetertek az elottem szoloval.

En vagy 1.5 oraja voltam gyokerjezelesen esmeg mindig zsibbad. Nagyonfura,

Az injekcio kellemetlenvolt de fajdalom semmi nemvolt kb. emiatt ne aggodj. Habar a furo hangja nagyonrossz de azsefaj.

Enis nagyonfeltem de semmivolt. A tomesem sikerult ilyen szarul. Ezer kell gyokerkezelni ami szivas:( suli orvos csinalta regen es szarul. Szoval alatta roromlott a fogam. Mindenesetre batorsag. :)

2015. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én leszek az ellenpólus. :D

Én jobban félek a szúrástól, mint a fúrástól. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy gyerekként súlyos fémalllergiám volt (vagy talán van is, de azóta megúsztam a tűket), ami azt jelentette nálam, hogyha pl. régen vért vettek, akkor 1 hétre feldagadt az egész karom, és annyira fájt, hogy nem bírtam behajlítani.

Alapból magas a fájdalomküszöböm, nem vagyok kényes, a fúrás sem fáj különösebben.

Én azért alkudozok a dokimmal, hogy ne adjon, mert ő elszántan mondja, hogy kelleni fog, mert nem fogom kibírni, de, kibírom, mindig. :D

A régebbi dokim 1x kiváltotta spray-vel. Ezt sem kértem, de mondta, hogy azért ad egy kicsit.. Az lett a vége, hogy telibefújta a szám elejét, a fogam köré meg nem jutott, szóval a fúrást pont éreztem. :D Vicces volt, hogy annyira lezsibbadt a szám, hogy kilépve a rendelőből észre sem vettem, hogy folyik a nyálam, mint egy debilnek, és képes voltam végigmenni így az utcán. :D Később találkoztam anyámmmal, ő szólt rám, Tescoba mentünk utána, élmény volt így a bevásárlás.

2019. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!