Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A képen látható felső két...

A képen látható felső két metszőfogamat szeretném fogorvossal esztétika szempontok miatt rendbe tetetni. Hogyan lenne ez lehetséges? Esetleg ha van itt, egy fogorvos tanuló, vagy asszisztens válaszának különösen örülnék!

Figyelt kérdés

Esztétikai szempontok miatt szeretném megtenni. Eredetileg fogszabályozás volt tervben, de annyira összetett, speciális helyzetek vannak a fogsoromban, hogy inkább attól a tervemtől elálltam. Amikor orvosnál jártam, annyira meglepődtem ezen, hogy nem javasolt számomra a fogszabályzó, hogy elfelejtettem megkérdezni ezt az eshetőséget.

Én úgy gondolnám, hogy a bal 1-re héj kerülne, a bal 2re pedig korona.

Ez körübelül mennyibe kerülne?

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2013. szept. 28. 11:37
 1/9 A kérdező kommentje:
2013. szept. 28. 11:39
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebben mi a speciális? Fogívtágító, utána 1-1,5 év fogszabi.
2013. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hmm.. megfogtál. Nem akarok fogszabályzásra szakosodni, de valamit értek hozzá. Szóval, ha nem ajánlották a fogszabályzót- megértem. Szabályosan állnak a fogaid és occlusiot se látok, tehát rendben van a harapásod. Amellett szép iszták a fogaid, amit örömmel látok :D bárcsak több ilyet látnék gyakorlaton.

Esztétikai szempontból igen, én egy koronát tennék rá. Nem tudom jól megítélni, de az esetleges apró hézagokat pedig kipótolnám tömőanyaggal. Ez egy könnyű eset, probléma nélkül. Vágj csak neki a javításnak, szép lesz az :)

2013. szept. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

"occlusiot se látok, tehát rendben van a harapásod"...megis milyen hulye kijelentes ez...allamvizsgara magold be a valaszok, mert sok ilyen hulyeseggel fogsz talalkozni kedves elozo valaszolo :D

valoszinu azert nem javasolta a fogorvosod a fogszabalyozast, mert viszonylag kisebb elteresrol van szo, bar az is lehet, hogy szimplan nem ert hozza. nem tudom... a korona es hej mindig egyszerubb megoldas mint a fogszabi, de egy teljesen egeszseges fognal nem biztos, hogy megeri...nagyon sok foganyag veszteseggel jar, amit mar visszacsinalni nem lehet. a koronat idonkent cserelni kell, ha nem megfelelo a szeli zaras, ala is szuvasodhat. ennek is meg vannak a hatranyai. a te dontesed, hogy milyen aldozatot vagy hajlando hozni erte

2013. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" megis milyen hulye kijelentes ez...allamvizsgara magold be a valaszok, mert sok ilyen hulyeseggel fogsz talalkozni kedves elozo valaszolo :D"


Te meg fogalmazhatnál mondjuk... értelmesebben is? :) miért hülye kijelentés? Tudod, hogy mit jelent, miért, mire értettem, netán te is tanultad úgy, mint én?

Mi a fészkes fenének fogszabályzó neki, ha csak 1 foggal van probléma? Több pénz, macera, felesleges!

Megfelelő, precíz fogorvosi munkával és rendes szájápolással pedig nem lesz rémtörténet a koronából/héjből. Engedtessék meg, hogy tudjam, mit beszélek...

2013. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hat ige,ilyen szempontból szerencse a szerencsetlensegben,hogy elolrol nem látszik a fogsorom annyira bonyolultnak. Az elmult evekben tobb fogorvosnal is jartam, es sajnos valoban nem Javasolt a szamomra. Egy fogam be van nove az alkapcsomba, ra van tekeredve egy agyi ideg,ennek megfelelően nem akarjuk bolygatni.

Mindenkinek koszi a valaszt,feltétlen Elmegyek es kitalaljuk,hogy mi legyen.

2013. szept. 28. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:

miert hulye kejelentes???az, hogy nem latod, nem jelenti azt, hogy rendben van, csak annyit, hogy ennyibol nem lehet megallapitani...ettol meg siman lehet barmelyik angle osztaly... es akkor kozel se biztos, hogy csak 1 fog helyzetevel van gond.

ne hidd azt, hogy te vagy az egyetlen aki ert barmit is a dologhoz. es igen, en is tanultam. a hangsuly a mult idon van, merthogy mar vegeztem.

kerdezo: az nem agyi ideg, de igy mar erthetobb, hogy miert meggondolando hozza nyulni a te esetedben

2013. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy te már fogorvos vagy, bocs, nem tudtam.

És azt írtam, én nem látom, de ez még nem zárja ki, egy képből nem lehet megállapítani. Nem kell más kommentelők válaszával törődni, írd le a saját véleményed. Azt sem állítottam, hogy csak én értek hozzá.

Kérdező, eleve egy olyan orvost keress fel, aki esztétikai korrekciókat végez. Biztos lesz megoldása erre.

2013. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor kimondottan olyan fogorvoshoz fogok fordulni a problémámmal.
2013. szept. 29. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!