Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóm lesz, mire...

Fogszabályzóm lesz, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, és felül-alul állandó fogszabályzóm lesz. Még csak a fogröngen volt meg, de félek, mert azt hallottam, hogy nagyon fog fájni, valaki azt mesélte, hogy egy hétig csak pépes kaját ehetek. Kinél, hogy van ez? Az is felmerült, hogy lehet, ha a röngen úgy mutatja, fogat kell húzni. A foghúzás is fáj?
2013. szept. 28. 19:06
 1/6 BimBou97 válasza:

1. Mintát vesznek-olyan puha gyurmasterüséget nyomnak a fogsor formába és felnyomják a fogaidra alulra is fölülre is fentre elég kellemetlen erzés emrt nem nyelhecc.. általába izesitett ez kb 1 percig van a szádba és meg köt

2. megcsinálják a hátso fogakra a mintát meg a "bracketeket" es elmész felteszik a hátso fogaidra a formát emibe füzik a drótot vagy kis kalapácsal vagy magadnak nyomod rá a álkapcsodal ..

felragasszák a bracketeket beleteszi a drotot azokat a kis gumikat válaszhatod mien szin legyen ... es egyenlőre énis itt tartok féléve van fönt!:) reméllem kicsit segitettem..

16/f

2013. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem hamar meglesz. :) egy kérdésem lenne még, az, hogy tényleg nagyon fáj, amikor már fent van?
2013. szept. 29. 14:48
 3/6 BimBou97 válasza:
hát azt mondják h ez a adott személytől függ.. nekem nagyon fájt mondju szoval a nyelvem hozá ert és lezsibattam de viszont osztálytársam aztmonta h neki epp hogy erezte h huzodtak a fogai ..
2013. szept. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ma kaptam meg a kivehetős fogszabályzómat. :) A testvéreimnek volt állandó is, és nekik egyáltalán nem fájt.
2013. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nem, nem fáj, viszont kellemetlen érzés, ahogy érzed, hogy húz, de ez csak az első pár napban lesz így. És nem kell feltétlenül egy hétig pépes kaját enned, csak amíg megszokod, addig jó, mert könnyebb enni :D ja, és mert a kaja nagyon könnyen beleakad a fogszabályzóba, és akkor ki kell szedni, különben fogköves leszel, szóval igen, a pépes kaja nagyon jól jöhet.

Egyébként nekem ma tették fel a fogszabályzóm. És, hát meg kell mondjam, szívás. Nagyon. De majd megszokom, és te is megszokod, és akkor már sokkal jobb lesz. És gondolj bele, milyen szép fogaink lesznek! :D

2013. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor nem aggódom :'D
2013. okt. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!