Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az amalgámtömésről mi az igazság?

Az amalgámtömésről mi az igazság?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy megkérdezem, nem tudom hogy itt ez sokadik kérdés-e.


Lényeg az, hogy van a számba néhány amalgán tömés, mert az orvos azt mondta, hogy rágófog szétesne ha nem azzal tömné be és az a legstrapabíróbb.


Orvosom szerint az amalgám nem veszélyes, nem kell mindent elhinni. Olyan kevés higany jön ki belőle, hogy ha heti 2-3 ennék halat abban több lenne stb...


Semmi betegségem sincsen 40 évesen és amikor nem volt amalgántömésem, akkor sem éreztem jobban magam.


Most valójában kell félni tőle? Rejtett betegségeket okozhat?Igaz, hogy svédországban betíltották ?Itt miért használják akkor?


2013. szept. 30. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, az igaz, hogy az amalgántömés tartósabb, és nagyobb terhet bír el. A másik része az, hogy manapság nem szeretik használni, főleg a higany terhelés miatt.

A fehér tömés javasolt, de azokat pár évente cserélni kell.

Nekem is vannak amalgán töméseim, van, amelyik 20 éves.

EZ egy kicsit felkapott dolog is. Én is kicseréltetem őket, lehet nem valós a félelem, nem tudom, de sokan allergiásak rá, ami gyulladásban jelenik meg. Annyira azért nem hinném, hogy gáz.

Egy kicsit túl van hájpolva az amalgántönés.

2013. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az amalgám valóban erősebb és tartósabb. De! Amíg ilyen töméseim voltak, egyrészt "rázott" a villa, ha a fogamhoz ért, másrészt folyton aftáim voltak a semmitől. Amióta kicseréltettem őket fehér tömésre, ritkán jön afta.
2013. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!