Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál (magán) szoktak...

Fogorvosnál (magán) szoktak az emberek alkudni?

Figyelt kérdés

Baromi drágán dolgoznak, egy tömés is 10ezernél kezdődik. Képtelenség, hogy ennyibe kerüljön... Szóval egyértelmű, hogy nagy a haszna a fogorvosnak.


Aki magándokihoz jár, mit tapasztal, lehet náluk alkudni? Szoktak alkudni az emberek?

Főleg ha nem 1-2 fogról van szó, hanem többről, vagy nagyobb beavatkozásról...


?



2013. okt. 7. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már a piacokon sem nagyon lehet alkudni, de egy magán fogorvosnak szabott árai vannak, ott egyáltalán nem lehet.
2013. okt. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő ennyiért dolgozik, nem hinném, hogy alkuképes az ár, ez nem piac. Ha sokallod menj el máshoz, vagy az sztk-ba.

Nézz körül a neten, rengeteg fogorvos hirdeti magát árakkal.

2013. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én magán fogorvoshoz járok és nem sajnálom a pénzt ,mert érezhető a különbség az ellátásban és ahogy a beteggel bánnak mint az sztk-ban ,ahol futószalagon mennek a betegek :S . Alkudni ... dehogy szoktam :D ! Eszembe nem jutna ,ez nem piac . Most is kezelés alatt állok ,gyökérkezelik az egyik fogamat .Ennek az ára 24000.- ,de ezért minőségi ellátást kapok ! Ez nálam nem sznobizmus ,én sem voltam azelőtt soha magán fogorvosnál ,de tavasztól oda járok és a saját fogaimon tapasztalom a különbséget és a beteghez való hozzá állást .. ég és föld :-) .
2013. okt. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyáron altatás alatt csinálták a fogaimat ... többet is ,egy ülés alatt túl voltam minden kellemetlenségen . Az ára ? ... Inkább le sem írom :D ... de nekem megérte (: !
2013. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szabott árak?

Ez az, hogy se honlapja, se egy tábla, semmi, ahonnan előre informálódhatnék az árairól. Az tény, hogy mindig ugyanannyit kér ugyanazon műveletért, x évente emel talán.

Jó persze nagyobb beavatkozások előtt elmondja, hogy mennyi lesz az ára, nem meglepetésszerűen ér.


Ja és még soha nem adott számlát... Azt azért kéne, nem???

Ha meg már nem ad, akkor adja már olcsóbban a portékát.

Nem így látjátok?


Persze sztk... Ott is fizetni kell már a legtöbb dologért, és az tényleg futószalag...

2013. okt. 7. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is rohadt drágán dolgoznak, de az embereknek az egészségük minden pénzt megér, így nincs verseny, annyit kérnek, amennyit csak akarnak. Ismerek olyan 50-es éveiben járó fogorvost, aki hetente csak 3x fél napot dolgozik. Megteheti, mert így is rengeteget keres.


Viszont Ausztriából, sőt Angliából is ide utaznak a külföldiek a fogaikat megcsináltatni, mert ott a többszörösét kérik.

2013. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy kérdező ? Az én fogorvosom mindig ad a legapróbb beavatkozás után is számlát ,+ a neten is van oldala ,ahol mindig tudok tájékozódni ,mi mennyibe fog kerülni .
2013. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Budapesti...

Egy neves fogorvos fia, aki szintén fogorvos, de ő még nem olyan neves. Régebben az apjához jártam, nagyon ügyes doki. A fiával sincs egyébként bajom, bár az apjában jobban bíztam. Apjánál eszembe nem jutott volna alkudni. De most a fiánál már többször eszembe jutott. :-)


Úgy gondolom piszkosul sokat kér, de ahogy hallom máshol is ilyen magasak az árak, tehát nem egyedi.

Én megértem, hogy nagy meló volt nekik kitanulni a szakmát, fenn kell tartani a rendelőt, venni modern gépeket, és akkor ott a felelősség is, hisz mégis a páciens egészségéről van szó. De azért szerintem túlzás, amit csinálnak, egyenesen rablás!


És főleg hogy még egyszer nem jutott eszébe számlát adni... Ezért agyalok az alkudozáson egy ideje. :) Ha legalább számlát nyomna a fizetéskor a kezembe, úgy még olyan hivatalosnak érezném, és tuti nem jutna eszembe az alku, de így...


Jöhetnek a vélemények még, kíváncsi vagyok más mit gondol...

2013. okt. 7. 16:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ahol lehet alkudni, igen, nekem volt amelyik doki maga mondta, hogy bármi van, nyugodtan menjünk, megegyezünk jó árban. Meg aki rendes, pluszban csinál dolgokat ingyen, ha már úgyis sok pénzt ott hagysz. De volt olyan is, hogy megígérte, hogy kedvező árat kalkulál majd, ad engedményt, a végére meg elfelejtette.
2013. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!