Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy fogam a jobb felső...

Van egy fogam a jobb felső 4-es. Három napja letört és érdekes váladék szívárog belőle. Ma voltam vele fogorvosnál és azt mondta hogy nem lehet megmenteni de ha elmennék maszek fogorvoshoz az megcsinálná?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

tehát letört és gennyes

necces, hogy menthető-e, nem hiszem, hogy a fogorvos ne mentené meg azt, ami menthető, legyen az magán vagy sztk

lehet, hogy annyi tört le belőle, hogy nincs mire felépíteni egy koronát vagy hidat, így felesleges egy beteg foggal kísérletezgetni

2013. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nem attól félek hogy fáj. attól hogy 20 éves leszek és nem lesz fogam :S 15 éves vagyok és már egy fogam nincs :'( és most lesz a második fogam amit elvesztek :(
2013. okt. 9. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

letörni nem simán törik le egyik napról a másikra, hanem lyukas lesz, ezt Te figyelmen kívül hagyod sokáig és elkezd szétrohadni, ennek a következménye a letörés

mielőbb tömesd be az összes lyukas fogad és akkor nem kell 6-12 hónap múlva kihúzni őket

2013. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm a válaszodat.
2013. okt. 10. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam fogorvosnál(magán), rögtön mondta, hogy ki kell húzni, gennyes (bár én nem vettem észre hogy váladékozna, csak fájt és ezért mentem, már észre vettem korábban hogy lyukas, de mindig csak halogattam, na mindegy, vessek magamra), mondtam hogy nem szeretném ha kihúzná, mert mellette egy már ki lett húzva, még nem került sor a pótlásra (elsősorban anyagiak miatt, min. 20ezer) és ne hiányozzon már egymás mellett két fog is, megröntgenezte, elég görbe a gyökér, de mivel erősködtem, elkezdte gyökérkezelni, hát az se lesz olcsó mulatság, az is egy huszas, remélem azért több nem lesz, karácsony előtt nem örülök neki, de már majd megőrültem úgy fájt. A körzeti orvos egy nulla, pedig kénytelen leszek megcsináltatni a többi fogam is. Szerintem ha teheted menj maszekhoz, a körzeti magasról tesz a fogadra, csinálja, csinálgatja, majd lesz valami, vagy kihúzza és le van tudva. A maszek is lehet azt mondja húzni kell, de röntgeneztesd meg, hogy mit lát, menthető-e!
2013. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat! Én ma voltam 15:00-kór maszek orvosnál és azt mondta hogy nem menthető mert teljesen kivan törve a fele és már az íny is sérült.
2013. okt. 10. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!