Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szemfog túlfúrás miatti...

Szemfog túlfúrás miatti gyulladás. Kinek mennyi ideig stagnált a duzzanat?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.

2013.Okt.08. Kedden a jobb felső szemfogamból kivették a próbatömést, és betették a végleges gyökértömést. Azonal éreztem egy kis pontban égő fájdalmat. Gyanús volt. Estére már be is duzzadt az arcom.

Szerda reggelre még jobban. Akkor reggel visszamentem és kihúzták. Felírtak Aktil duót, amiből aznap 3x1-et, majd csütörtöktől 2x1-et szedtem be. Tegnap voltam 13:00-kor, azt mondták hogy stagnál a gyulladás és nincs genny amit le lehetne venni. Elég csúnyán püffedt a szemem alatt és belső felén. Itthon megy az aggódás, meddig tart ez az állapot. Ha hasonló cipőben jártatok, kérlek osszátok meg velem, mennyi ideig stagnált a duzzanatotok, azaz mennyi idő kellett, mire elkezdett lemenni...

Az is jó kérdés, hogy egy ilyen gyulladástól elveszíthető -e egy mellette lévő fog.



2013. okt. 11. 10:04
 1/2 A kérdező kommentje:

További állapot:

Kb. csütörtökön tetőzött a duzzanat, vasárnap még kb. 30%-os. Szombaton már csak ritkán jegeltem, mert untam.

Nagyjából szerdára várható a tünetmentesség. (2 nap gyulladás kialakulás + 6 nap gyulladás megszűnés?)


További gondolatok:

Nem túlfúrás miatt, hanem rossz helyre beadott injekció, vagy pedig valamilyen allergia okozta a duzzanatot. Fájni aligha fájt...

2013. okt. 13. 12:09
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérdező, olyan nincs, hogy túlfúrás, túltömés van. Nincs az a hülye fogorvos, aki a gyökércsatorna kifúrása után elkezdené az alatta lévő -már a foggyökér alatt lévő- lágy szöveteket furkálni. A gyökértömést viszont el lehet rontani, de ez hosszabb távon okoz általában panaszt. Ezért fontos a tömés után kontroll-röntgent készíteni a fogról. Jobban vagy amúgy azóta?
2013. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!