Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehetne megelőzni,...

Hogyan lehetne megelőzni, hogy a terhesség alatt ne romoljanak el a fogaim?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ismerősöm a terhesség végére fog nélkül maradt, szószerint. Hiába mosott fogat mindennap, hiába szedte az elevitet, kirohadt elől az összes foga. Nekem csak hátul van pár lyukas fogam, de így is félek, hogymi lesz ha terhes leszek, nekem se marad sok ép fogam? Hogyan lehetne megelőzni?
2013. okt. 11. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne
2013. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg calcium-bevitellel? Csak tippelek, de ha többet viszel be a testedbe, akkor talán a baba nem a te testedből vonja ki a szükséges mennyiséget.
2013. okt. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kalciummal.

De ha eleve valaki könnyen romló fogakat örökölt, akkor tök mindegy.:)

2013. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvosom azt mondta hogy eza kálciumot von el a szervezetből hülyeség. Ami be van épülve azt már nem tudja kivonni, max az utánpotlással van gond. Azt is mondta hogy a fogak azért mennek tönkre ilyenkor mert a hormonok hatására az ín "megdagad" és a fogtövét így nem lehet rendesen elérni, és elindul ott a szuvasodás, ezért többször kell fogat mosni és öblögetni is ajánlatosabb naponta többször. Valamint jót tesz a fogzuhany is mert az nagyon jól tisztít.
2013. okt. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elevit + Calcium + Rendszeres fogmosás + Rendszeres fogtömés se segített. Ez ilyen :(
2013. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nem túl jó hír.. nagyon gyengék a fogaim, még szülés előtt állok. Így is mindig bütyköl valamit rajtam a doki, mi lesz utána :(
2013. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Rendszeres ellenőrzés, természetes alapú, minőségi, ténylegesen felszívódó, kalcium és ásványi anyag pótlás (magnézium, D,K vitamin stb. mert ezek nélkül nem épül be a kalcium)
2013. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!