Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászaton az érzéstelenítő...

Fogászaton az érzéstelenítő után normális ha ezt érzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Ma voltam fogászaton úgy volt, h gyökér kezelik a fogamat (jobb alsó (utolsó előtti)) megkaptam a szurit. Egyiket oda nagyon hátulra a 2 fogsor közepébe az állkapocs részébe a másikat maga a foghoz.

Le is zsibbadtam rendesen (végül nem kellett gyökér kezelni ezért felesleges volt a szuri (sima tömés volt))

Elmúlt jó pár óra múlva a hatás, örültem mert végre tudtam enni.

Aztán elmentem iskolába (esti iskola) és 4től fél9ig voltam suliba, egyre jobban éreztem, hogy elkezd fájni... majd ott tartottam, h nehezebben beszélek, a nyelés fájdalmasabb (mintha be lenne durranva a torkom) és nyitni is alig tudom a számot.


Jelenleg! 22.08-kor ott tartok, hogy 1általán nem tudom kinyitni a számat, mert olyan nagyon fáj! Beszélni nem tudok! Nyelni is irtó nagy fájdalmak között tudok. Ivás sem megy a legjobban (enni meg sem próbáltam).


Volt már valakinek ilyen? El fog múlni? Meddig tartott?


Egyben a fogam is fáj, de mondta az orvos, hogy most érzékeny lehet, meg fájhat is pár napig (akkor menjek vissza ha hetek múlva is fáj, mert akkor ténylegesen gyökér kezelni kell)


2013. okt. 16. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát nem teljesen "normális"

Menj vissza az orvoshoz holnap (a héten)

2013. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb azt a fogat kihúzni?
2013. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem több óráig nem volt szabad ennem

(Lehet nem jó, ha rágsz ot ahol van a tömés)

Lehet tényleg gyökérkezelni kell (ha nagy a lyuk)

2013. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Fogammal az volt a gond, h szó szerint kettétört és csak a fele volt meg, de orvos mondta, h elég kemény az alja így nem gyökér kezelné feleslegesen, mert lehet, h elég a tömés. ha fájni fog hetek múlva is akkor gyökér kezelik.

(fúrni így sem tudta mert ahogy a számba berakta a fúrót (hozzá sem ért még a fogamhoz!) szó szerint ordította annyira érzékeny a hidegre a fogam, így nem fúrta hanem kaparta)


Itt most nekem az a baj, h nyitni a számat nem tudom, nyelni nem tudok beszélni nem tudok. ez szerintem az érzéstelenítő miatt lehet. lehet rosszul lett szúrva? vagy eltalált valami olyan dolgot amit nem kellett volna?

nem volt senkinek ilyen tapasztalata?

2013. okt. 16. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Most azonnal menj be az ügyeletre! Nem holnap, hanem azonnal.
2013. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

amúgy nagyon félek a foghúzástól is meg a gyökérkezeléstől is.


Múltkori gyökérkezelésnél 3 szuri sem hatott, szó szerint torkom szakadtából ordítottam, ezek után reménykedek abban, h ezt nem kell gyökér kezelni, mert még 1 olyan fájdalmat nem birok ki.


Állkapcsom is nagyon durván kattog folyton, és mindig ki is jön a helyéről. elvileg ott is kikéne húzni (egy teljesen jó fogat) de inkább ameddig még ki tudom nyitni a számat nem huzatom ki a jó fogamat, mert annyira félek!

2013. okt. 16. 22:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már jobb kihúzni? Nem fog másik nőni helyette!!! Ha problémás akkor gyökérkezelni kell. Minden fogra szükség van.

Szerintem nem normális ez a reakció. Ha reggelre sem lesz jobb, akkor vissza kell menni a dokihoz.

2013. okt. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg, nekem is volt ilyen. Hátulra adott szuri után többé-kevésbé mindig fáj és merev lett az állkapcsom. Nem tudnak vele mit csinálni, legfeljebb valami izomlazítóval próbálkoznak.

Nekem is ilyen kattogós állkapcsom van, túl mély a harapásom, és ez nem jó neki. Többször volt már szájzáram, ami azt jelenti, hogy csak vagy három centire tudtam szétnyitni a fogsoromat, és kínkeservesen tudtam enni napokig.

2013. okt. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vagy koronát rátetetni?

Nem tudom. Azért megkérdezném azt orvost, mitől van

Elvileg ha kimegy az érzéstelenítő,azután már nem volna szabad nagyon fájnia

2013. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, múlt a fájdalomból reggelre, de nem totál. beszélni már tudok. nyelni és kinyitni a számat még nem éppen, délután az orvos addig még van idő. meglátom milyen leszek, s úgy elmegyek hozzá. köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 17. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!