Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánrendelésben a doki azt a...

Magánrendelésben a doki azt a fogamat csinálja amelyiket én kérem? (sok rossz fogam van)

Figyelt kérdés
Elég sok fogam lyukas és van 3 olyan fogam is ami teljesen szét van menve és az íny alatt van, tehát húzandó lenne. A házi fogdoki,azt mondta h ő nem csinálhat addig semmit amíg a húzandókat ki nem vetetem szájsebészeten(mert elvileg valami fogorvosi szabályoknak ellentmondana). Voltam már jó pár foghúzáson, véstek,vágtak...minden volt,azóta én nem merek foghúzásra menni, pedig muszáj lenne mert később ezektől a rossz fogaktól komolyabb bajom is lenne. A lényeg annyi lenne, hogy az első fogaim nem túl szépek, a tömések mentén sárga,barna csíkok lettek,elég kényelmetlenül érzem magam emiatt mindenhol....ha én elmegyek magánrendelésre hogy először szeretnék az első fogaimon túl lenni, akkor nem fog ugyanazzal jönni ez a doki is hogy ő addig nem csinál semmit amíg nem húzatok? Elvégre én fizetek neki, csak lehet beleszólásom,nem? Köszi a válaszokat

2013. okt. 17. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan fogorvost, akinek az a lényeg, a beteg fizessen, megcsinálja igényed szerint. Viszont a magánorvost ugyanúgy köti az orvosoknak előírt szabály, mint a házi fogorvost.

Elmész, előadod a mondandód és döntesz, hogy hogyan tovább.

2013. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt fogja a magándoki csinálni, amelyiket kéred, de ha tényleg logikusabb előbb mást csinálni, akkor javasolni fogja...


Egyébként az sem biztos, hogy ki kell húzni azokat a fogakat! Csak az sztk fogorvosoknak ez a legegyszerűbb megoldás. Ők nem fognak vacakolni/próbálkozni a fogmegmentésével, mert az sok idő és rengetegen állnak sorban utánad. Egy valamire való magándoki viszont tényleg csak a legvégső esetben húz!

Viszont a nagyon rossz fog megmentése nyilván sokba kerülhet. Egy töméscsere nyilván kisebb meló, mint egy több hetes gyökérkezelés.


De lehet még így is olcsóbb és jobb megoldás menteni, mint kihúzatni és utána drága hidat vagy még drágább beültetést vásárolni...


Szóval jobb helyen leszel egy magándokinál. De érdemes őrá is rábízni a sorrendet, mert ha összefügg a kihúzott foggal, akkor ne dolgozzon feleslegesen te meg ne fizess feleslegesen! Pl ha egy első fogad mellettit húzná... És a húzás után ez az első fog tartaná majd a hidat, ha pótoltatod, akkor felesleges előtte kiglancolni azt... :-)

2013. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magándoki azt csinálja meg,amelyiket kéred.


Én is így voltam,hátul több lyukas,és letört,elől egy elszineződött,kezdődő romlás.

Megmondtam,hogy jelenleg nincs annyi pénzem,hogy mind meg lgyen csináltatva,kezdjük a legelsővel,mert igy nem tudok mosolyogni,ahogy lesz pénzem,csináljuk a többit is.

Megcsinálta az elsőt szépen.

Gyűjtögettem,kb 2 havonta 1-et csináltatok nála,hátsóknál rá hallgatok,ott végülis nekem mindegy mi a sorrend,majd egyszer kész lesz.

2013. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, a magándokinak éppen az a lényege, hogy sok pénzért cserébe azt csinálja amit kérsz, még akkor is, ha amúgy neked nem az lenne jó.
2013. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A háziorvos azért mondta ezt mert az íny alatt lévő letört fogak eltávolítása sokkal fontosabb egészségügyi kockázatok miatt,mivel egy góc ami ott van és ennek nagyon súlyos szövődményei lehetnek.Koronát arra a 3 fogra még magánorvos se tud rátenni nagy valószínűséggel ezért azokat mindenképpen húzasd ki szájsebészeten vagy magánorvosnál de akkor az fizetős.Ha az a 3 fog megvan akkor kérdezd meg a háziorvost mit tudna csinálni hány korona,tömés,húzás stb. Utána menj el egy magánorvoshoz kérdezd meg mit tud ajánlani és mennyiért.Természetesen ha azt kéred tőle az elülső fogakat csinálja meg először a magánorvos megteszi de ha már fizetsz érte érdemes a magán dokira hallgatnod mit ajánl mert esztétikai szempontokat is figyelembe vesz.De először tényleg a 3 betört fogat kell kezelni.
2013. okt. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Uccsó fején találta a szöget.
2013. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!