Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért jön ki afta a számban...

Miért jön ki afta a számban télen? Általában egy szokott lenni és amikor elmúlik, jön a következő. Mit tegyek ellene? Szedek C vitamint, Ca++ot.

Figyelt kérdés
2009. nov. 15. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az afta általában akkor jön elő, ha az ember immunrendszere valamennyire legyengül, VAGY valamelyik fogpótlása, tömése gyulladásba kerül, esetleg fogköves lesz az ember foga. Gondolom a hideg és a tél közeledte miatt az elsőről van szó a te esetedben. A C vitamin és a kalcium is jó dolog, egészítsd ki azzal hogy sok narancsot eszel, multivitamint szedj, öltözz fel jó alaposan ha kimész, nehogy megfázz. Öblögesd a szádat minden nap Corsodyllal, és el fog múlni!
2009. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :)
2009. nov. 15. 20:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Sose múlik el... bármit teszel újra és újra előjön. Megfázástól,diótól,maogyorótól,mensestől,torokfájástól! Mi már mindent megpróbáltunk a lányomnál,7éves kora óta kínlódik,most 18 és ott tart ha egy kijön másnap már van 2-3 is a szájában.Nagyon fájdalmas...A fogorvos szerint még azt sem tudják pontosan mi okozza ,csak fájdalmat és a felülfertőzést lehet csillapítani a vitaminokkal ,szájfertőtlenítőkkel.
2009. nov. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én 23 éves vagyok most és 3-4 éve kezdődött. Azóta minden télen kijön. Elég kellemetlen és fájdalmas. Próbáltam már a cserszömörcés szájvizet, de az sem segített igazából. Viszont lehet, hogy valamilyen tápláléktól jön ki. Ezen már én is gondolkoztam. Mitől jöhet elő immungyengeségen kívül?
2009. nov. 16. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit most leírok elég hülyén fog hangzani, de minden jel arra mutat, hogy nekem ezzel az esettel nőt meg az ellenállásom az aftával szemben.

Nekem kb 4-5 éves koromtól voltak aftás problémáim, de kb. 5 éve elmúlt, amikor egy rakás ember után ittam mézsört, majd brutális mennyiségű afta jött ki a számba...

Az én elméletem az, hogy ekkor okozhatott először, olyan mértékű gyulladást, hogy azóta az immunrendszer erősebben lép fel ellene, és utána többet nem volt aftám. Lehet hülyeség, vagy csak nálam működött minden esetre elgondolkodtató.

2009. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!