Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog miatt kimozdult...

Bölcsességfog miatt kimozdult fog = iszonyatos fádalom. Elmúlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Majdnem teljesen kibújt az egyik alsó bölcsességfogam, de iszonyatos fájdalmaim voltak így elmentem ma egy magánrendelésre, mr nem bírtam tovább, abban bíztam kiveszik.

Mivel a fog maga egészséges, úgy dönött az orvos nem kell eltávolítani, kitisztította a gyulladt ínyem, írt fel rá gyógyszert, nem is volt semmi gond egészen mostanáig.

Elkezdett megint fájni a fél arcom, lüktet, nem bírom összecsukni a szám.

Gondoltam akkor a doktor utasításai alapján fogmosás, fertőtlenítő öblögetés, fájdalomcsillapító, de közben észrevettem, hogy a bölcsességfogam előtti fog mozog és igazából az az ami nagyon nagyon nagyon fáj ha hozzérek. (Már az ujjammal is bírom mozgatni.)

Sajnos amint a fájdalomcsillapító hatása elmúlik elviselhetetlen a fájdalom.


El fog múlni idővel? Menthető még a fog, vagy ki kell venni? Újra megszilárdul a helyzete idővel?

Ha nem, tartható ez az állapot hétfőig? (Ha nem, tud valaki Kiskunhalas közelében orvost aki vasárnap is meg tud nézni?)


Előre is köszönöm!



2013. nov. 2. 13:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
De eddig nem vetted észre, hogy mozog a bölcsifog előtti fog?
2013. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Talán inkább a bölcsi fogat kéne (v. kellett volna) eltávolítani.

Így már "nehéz",ha mindkét foggal "baj" van

2013. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot nem adott a doki?

Mert ha be van ott valami gyulladva, akkor talán

az a legjobb- De nehéz mit mondani úgy, hogy nem látja az ember

2013. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem tűnt fel sajnos, de a doki sem vette észre...


A bölcseségfoggal nincs különösebb gond, az ínyem van/volt a növés miatt begyulladva, arra kaptam Dalacin-t és Corsodyl-t.

2013. nov. 2. 14:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Most azért rossz, mert így meg hogy fogsz tudni

harapni (Nem igazán értek hozzá, de ilyenkor inkább a bölcsi fogat szokták kiszedni, pont azért, hogy az előtte lévővel ne legyen gond) A bölcsifog nem annyira fontos, mert hamarabb el szokott kezdeni romlani, mint

a többi Meg ha az egyik fogad "mozdul", esetleg mellette belemehetnek akár baktériumok is (az ilyen résekbe) és attól megint begyulladhat- De tényleg doktort kéne megkérdezni

2013. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy majd nem ártania valami röntgent csinálni

a két fogról (Hátha úgy lehet valamit látni)

Az is lehet, hogy azután mozdult meg a másik fog, hogy az orvos mellette próbálta "kitisztítani"

2013. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

FOGÁSZAT (Halas-Dent Kft.)

www.halasi-korhaz.hu/beavatk/hdent.html - Tárolt változat - Hasonló

Halas-Dent Kft. feladata Kiskunhalas város fogászati ellátása. ... Minden szombat

és vasárnap, valamint ünnepnap ügyeleti ellátást biztosítunk 8-12 óráig.

2013. nov. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szóval van "ügyelet" hétvégén is a Halas-Dentnél

(De csak de)

2013. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Ugyanígy fájt mielőtt a doki a bölcsességfoghoz tartozó ínyt lekezelte...a többi fogamat nem is nézte.

Halas-Dent-nél nincs vasárnap senki, ma reggel kérdeztem, ezért kellett Kiskunmajsára mennem :(

2013. nov. 2. 14:30
 10/17 anonim ***** válasza:

És ott Majsán vasárnap nem tartanak ügyeletet?

Esetleg Félegyháza?

2013. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!