Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen módjai vannak a fogínyt...

Milyen módjai vannak a fogínytisztításnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném megtudni, h milyen módjai vannak a fogínytisztításnak! Mármint, amit a fogorvos végez el! Most Németországban vagyok, és itt létezik olyan h "fogínytisztítás", viszont nincs időm megcsináltatni. Otthon is ismert ez a fogászatban? Van egy gyökérkezelt fogam, mai körül az íny állandóan begyullad. :( Már két orvosnál voltam otthon, és itt kinn is egynél, de azt mondták a röntgenem jó, nem mutat semmit, viszont nekem az ínyem folyamatosan gyullad. Főleg, ha hideg van, vagy ha étkezések után nem mosok egyből fogat. Nem szeretném kihúzatni, meg van szépen csináltatva, és nem volt egy olcsó mulatság, viszont az ínyem... De ha otthon is létezik ilyen tisztítós módszer,arra még befizetnék azért, hátha működne.

2013. nov. 8. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, parodontológusok végzik, nyitott, illetve zárt kürettnek nevezik, attól függően, hogy íny alatt is kell-e tisztítani, vagy csak íny felett.
2013. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neten találsz parodontológust, aki elvégzi neked a tisztítást nálunk is.
2013. nov. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Használj (addig is) Parodontaxot
2013. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A fogköved le van véve?
2013. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

okés, köszi szépen mindenkinek! :)


utolsó: ööö, hát néhány fogam eléggé fogköves, de sztem ezt pont nem érinti, vagyis nem tudom. a jobb felső 6-osomról van szó. gyökérkezelt, mint írtam is. miért kérded?

2013. nov. 8. 17:59
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként jelenleg Sensodyne classicot használok. Váltsak akk Parodontaxra?
2013. nov. 8. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is most gyulladt be megint az íny egy gyökérkezelt fogamnál. nekem azt mondta a doki, hogy ha újra begyullad akkor lehet ki kell húzni. de akkor van erre valami megoldás mégis?


és neked mi szokta helyrehozni a gyulladást? antibiotikum?

2013. nov. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Antibiotikum csak egy időre viszi le a gyulladást, az nem megoldás, vagy újra kell gyökérkezelni a fogat, vagy ha nem lehet, akkor ki kell húzni, ha attól van a fog körben begyulladva, ha ínytasaktól, akkor a fogkövet kell leszedni és parodontológussal kikezeltetni a tasakot. Ha ciszta miatt van a fájdalom és gyulladás, akkor egy kis műtéttel szájsebész megoldja. Sokféle oka lehet az ilyesminek.
2013. nov. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

köszi!


egy olyan fogról van szó amiben van egy jókora ilyen fogbetét, ami fém tartón, egy műanyag szerű valami. de azt még az előző fogorvosom rakta be. most a TB-shez mentem.


lehet az van, hogy ezért nem mond mást csak a húzást? lehet csak privátba lehet valamit kezdeni ezzel? sajnos most sacc nulla pénzem van. és ameddig nem találok valami melót ez nem is fog változni :(( vajon nem fizetősben nem lehetne megmenteni valahogy. mert sajna fogpótlást meg pláne nem tudnék csináltatni most. durva ez az egész.

2013. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!