Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki esett a fogamból a tömés....

Ki esett a fogamból a tömés. Eddig semmilyen problémám nem volt vele, mivel nem azon a felén ettem. Viszont most begyulladt. Jó ez a gyógyszer rá? Tovább lent!

Figyelt kérdés
Privát fogorvost felhívtam, és azt mondta, hogy szedjek rá ibuprofen tartalmú gyógyszert, ami majd leviszi a gyulladást. Körzetihez nem mentem el, mivel elég messze van, és ő sem tudott volna mit kezdeni a gyulladt fogammal. Amoxicillin-t szokott felírni amúgy, ami persze vényköteles. Nos én megvettem az ibuprofen tartalmú gyógyszert. Gyógyszertárban azt mondták, hogy csak akkor vegyem be az ibuprofent, ha fáj a fogam, de akkor hogy csökkenti a gyulladást? Amoxicillin-t tudom, hogy egy hétig folyamatosan kell szedni, akkor fejti ki a hatását. Ezt nem tudom úgy szedni gyulladáscsökkentőként? A fogat ki kell majd húzni, de a gyulladást le kell vinnem. Leghátsó alsó fogamról van szó, nem kár érte, mivel a bölcsesség fogam végett ki kellett volna úgyis húzni, hogy elférjenek. Fájdalom jelenleg stagnál, érezni érzem a fogamat, de nem fáj.
2013. nov. 12. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg fájdalom-láz-gyulladáscsökkentő lenne a szer, de fogdoki nélkül senki sem fogja neked tutit megmondani. Olvasd el a betegtájékoztatót és ha gyulladt, úgyis fájni fog, estére szedjél be belőle egy adagot. Valószínű más baj is van, egy kiesett tömés nem vezet automatikusan gyulladáshoz. (legalábbis én jól elvoltam hetekig, mire időpontot kaptam.)
2013. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt vele gondom idáig. Lehetséges hogy a hideg levegőtől begyulladt. Mielőtt begyulladt, azelőtt kerékpároztam egy nagyot. Számon vettem a levegőt. Fogköves is. Néha-néha fájdogált, de bőven az elviselhető határon belül volt.
2013. nov. 12. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már eddig is fájdogált akkor itt a válaszod, meghalt az a fog. A tömés akkor tud kiesni, ha már nem tapad, valószínűleg tovább romlott az állapota. Esetleg ha van otthon cataflam azt tudsz szedni, nekem legalábbis utoljára azt adott a fogorvos gyulladt fogra, napi 3-at írt föl a vízben oldódós verzióból - de ez is vényköteles. Ha nincs még gyökérkezelve (ezek szerint nincs, mert fáj), akkor azt kellene, nem feltétlenül kihúzni. De te tudod, meg egy fogorvos. Nem értem miért nem keresel fel egy fogorvost és ehelyett háziorvosról írsz meg vény nélküli gyógyszerekről.
2013. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már jártam így, és haza lettem küldve. Írtak fel gyógyszert. Mondták, hogy szedjem be az antibiotikumot, és ha beszedtem jöjjek vissza. Gyulladt foggal nem tudnak mit kezdeni, mert az érzéstelenítő nem fog rendesen hatni, vagy nem is fog hatni. Gyulladás után menjek vissza, és megnézzük, hogy mit lehet avval a foggal kezdeni. Ezt mondták utolsó alkalommal. Ki fogom húzatni az biztos. Nagyon nagy a lyuk, ami hátra maradt. Csodálom hogy eddig még egyben van, nem tört még le belőle. Igaz vigyáztam rá El fogok menni a fogorvoshoz ezen a héten.
2013. nov. 12. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!