Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » MI a jobb választás? A híd,...

MI a jobb választás? A híd, vagy az implantátum?

Figyelt kérdés

(Az implantátum előtt részleges kivehető fogsorra lenne szükség mert egyenlőre nincs rá meg a pénz.- 4db. kell. (kb fél év még mire annyi pénzt össze tudok spórolni)

Ha a hidat választom lecsiszolnak jó fogakat is, és amiket eddig láttam, azokon nagyon látszódott, hogy műfogak. Vagy vállaljam be a hidat, és később ha lehet, implantátumokkal helyettesíthetik?



2013. nov. 13. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Helló! Nem akarlak semmiről le, illetve semmire rábeszélni. A saját történetem, betegen születtem így a fogaim sajnos kicsikoromtól nagyon rosszak voltak, és nem is volt sok, tavaly novemberben kaptam hidat, teljes alsó, felső fogsor, illetve mégsem teljesen teljes, mert hátul a saját fogaimból fent is lent is mindkét oldalon van kettő kettő. A közeli barátaimon kívül senkinek nem tűnt fel, hogy műfog lenne, mikor kész lett akkor kezdtem új munkahelyen, ahol hónapokkal később szóbakerült valahogy a téma és akkor mondtam, hogy nekem is műfogsorom van, nem akarták elhinni. Szerintem az enyém nagyon jól sikerült, annyira nem is volt drága, gondolom a fogtechnikuson és a fogorvoson is sok múlik ilyenkor.
2013. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A héten el kell döntenem, hogy mi legyen. De félek mindegyik verziótól.
2013. nov. 13. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Már eldöntötted? Én magam nem mertem bevállalni az implantátumot, de azért, mert fogágybeteg voltam. Régóta van hidam (13 éve), és már a harmadikat csináltattam az idén, mert sajnos idővel lesorvadt az íny fölötte. De nagyon szépeket csinálnak, szebbek, mint az igazi, de nem látszik műnek, senki nem látja. Tesznek rá barázdát, színátmenetet is, csak szólj, hogy te nem akarsz nagyon szabályosat és ne kérj hófehéret. A hátránya, hogy elromolhat a fog alatta később vagy ciszta lehet a gyökereken idővel. De az implantátumoknál is sok olyat hallottam, hogy begyulladt az íny és ki kellett szedni, majd antibiotikumos hosszú kezelés utána újra betették, vagy a vége kivehető lett, szóval az sem 100%-os megoldás. Ha nagyon egészséges, feszes az ínyed mindenhol, akkor ajánlanám az implantátumot, de ha nem, akkor lehet, hogy pénzkidobás lenne. De nem vagyok szakértő, csak én is évek óta követem a témát.
2013. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Igen már eldöntöttem. Az implantátumot választom. Azóta körbenéztem jobban, és tényleg gyönyörű hidakat tudnak csinálni, úgy, hogy alig vagy egyáltalán nem észrevehetőek. Lehet csak amiket láttam azok voltak ilyen olcsóbb megoldások, mert azok tényleg feltűnőek voltak. Én sajnálnám nagyon a jó fogaim lecsiszolását azért maradok az implantátumnál. A fogorvosom azt javasolta, hogy anyagilag a hidat kéne választanom, viszont tartósság szempontjából az implantátumot. Mert még harminc sem vagyok úgyhogy még sok ideig van szükségem fogakra. Tehát nemsoká nekiállunk a kivehető fogpótlás készítésének, utána meg belevágunk az implantátumokba. Remélem jól döntök :)

2013. nov. 17. 15:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Túl vagy az implantátumokon? Nem bántad meg? Én most szintén ezen gondolkozom, melyiket válasszam. Félek az implantátumtól.
2014. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Engem is az érdekelne, hogy túl vagy -e a beültetésen és mik a tapasztalataid. Nekem egy fogat kellene pótolnom, és az a kérdés, hogy a hidas megoldást válasszam vagy fogbeültetés.

2014. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a hidat választottam, utolsó előtti nap átgondoltam és inkább azt csináltattam. Egyenlőre szuper úgyhogy nem bánom.

Ha csak egy fogam hiányozna én a helyedben az implantátumot választanám. A híd sem rossz, mert már nagyon megszoktam és nagyon szép. Úgyhogy rosszul ezzel sem jársz.

2014. ápr. 25. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!