Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS Milyen Fogpótlás Van?

SOS Milyen Fogpótlás Van?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, rosszak a fogaim, szeretném az összeset kicserélni új fogra, de ha egyenként rakják fel sokáig tart...már van két müfogam. Nekem olyan lehetőség kéne hogy fogsort rakjanak fel, de csak implantátumokat találok, meg mind kivehetős... esetleg kivehetőset lehet rögziteni??? Nagyon fontos lenne, reflux betegségem van és hiába mosom a fogam, a sav szétmarja...

2013. nov. 13. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem érdeklődsz egy fogorvostól? Ő látja a fogaidat és meg tudja mondani, neked mi lenne a megoldás.
2013. nov. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jólvan gondoltam megkérdezem nem kell bunkónak lenni, holnap meg is krédezem, azthittem lesz itt egy értelmes aki leirja nekem milyen lehetőségek vannak bazki :)

jah egyébként utána néztem és találtam egy jót...kivehető fogsor rögzitése implantátumokkal....tehát nem kell kivenni

2013. nov. 13. 21:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, lehet rögzíteni implantátumokkal. De általában a fogorvosok nem helyeslik a fogak eltávolítását, akkor sem ha rosszak (csak végszükség esetén). A sav miatt gondolom elsősorban a zománc károsodik, tehát inkább vmi porcelán koronát kéne megérdeklődj (az ellenálló is). A refluxot is említsd meg a dokinak, biztos tud rá mondani vmit (mert jó lenne azt is enyhíteni).
2013. nov. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Refluxra már szedek gyógyszert, talán a mellkasi fájdalmam enyhült, de a torkom még rossz.. de bizok benne hogy elfog az is múlni, csak nem szabad abbahagyni a gyógyszer szedését. Meg elszeretnék menni állapotfelmérésre is, lehet hülyeség de engem érdekel.
2013. nov. 13. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 21:02

Miért is írtam bunkó dolgot? Csak javasoltam valamit, ami lényegesen hatásosabb, mint itt elsorolni a fogpótlások lehetséges változatait. Van bőven. De messze nem biztos, hogy egy neked tetszőt fog az orvosod ajánlani.Megegyezés dolga, mire jutsz az orvossal.

2013. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen az orvos mondja meg valóban mi lesz a jó..... De attól még nem kérdezhetem meg hogy mik vannak? :D
2013. nov. 13. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Le lehet csiszolni minden fogadat, és egy egybefüggő koronasort rárakni. Már persze egyet fentre, egyet lentre. Nekem volt nyolctagú ilyen az elöl levő fogaimra, és azon volt két kapocs, ahhoz lehetett kapcsolni a hátsó fogakat, az kivehető volt, de az elülsőket felragasztották.
2013. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beépithetö fogsor is van és gondolo van olyan is amit nem egyesével raknak fel, de ha ugy is na és lényeg hogy szép fogaid legyenek. A beépithetö fogak viszont jó drágák meg mütétel végzök. szerintem 1-2 millioba belekerülnek azok
2013. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!