Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valószínű, el kell távolítani...

Valószínű, el kell távolítani a ki nem nőtt bölcsességfogaimat. A beavatkozás is fáj már?

Figyelt kérdés

Most voltam dokinál, szerinte azért romlanak a hátsó rágófogaim, mert a ki nem nőtt bölcsességfogaim alulról sértik azok gyökereit. A héten megyek egy elvileg nagyon jó szájsebészhez, hogy kikérjem az ő véleményét is.

Sajnos már vagy 6 éve véstek 2 rágófogam is, ami borzalmasan fájt, mikor kivették.

A bölcsességfogakról meg csak rosszakat olvasok.. Én alapból félek a fogdokitól, és emiatt már szétidegeskedtem magam, mi lesz,ha tényleg ki kell műteni.. Altatás kizárva.. a beavatkozás pillanatától félek, hogy mindent érzek majd..


2013. nov. 20. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly vágták ki, még össze is foltozták a sebet.

Semmit nem éreztem, mert a doki nem a megszokott érzéstelenítőt adta, hanem egy jóval izmosabbat, elvileg kocsival nem is mehetsz.

Szal én csak jót tudok mondani.

Ez a doki egyébként a Miskolc Megyei Kórházban tevékenykedik, merem őket ajánlani, ha közeli vagy.

2013. nov. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szóval nem is nőtt ki?! Akkor az íny-t felmetszik és ki operálják. Ismerősnek húzták ki a bölcsességfogát csak az kint volt, annyi kellemetlenség, hogy kicsit érezheted a feszítést és nagyon nehezen jön ki( az orvos is erőlködik mert leghátúl mélyen kapaszkodik a gyökér). Elvileg nem szabadna fájnia, mert adnak jó sok érzéstelenítőt több helyre szúrva.


Nem kell félni tőle, nekem foghúzásom volt már de emelett volt orron keresztül csonttörésem helyi érzéstelenítéssel (kenőcsös érzéstelenítő). A műtősegédnő annyit mondott, hogy a roppanásnál erős szívdobogás érzést fogok érezni.


Az íny felnyitást meg se érzed, de a ropogást nem lehet hatástalanítani.


Maszek jó fogorvoshoz menj. Fogorvosnál muszáj elővenni a pénztárcát.

2013. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is Miskolcra megyek,a megyeibe? Te kinél voltál?
2013. nov. 20. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem már 3 db bölcsességfogat szedtek ki alulról, mivel nem nőtt ki: szájsebész. De ügyes volt és amikor kiszedte nem fájt a sok érzéstelenítő miatt, csak utána.

Viszont én ezt szedtem előtte 3 nappal és aznap is és utána is még 2 héten át: TRAUMEEL tabletta. Ezt éhgyomorra kell elszopogatni. Naponta 3-szor egyet. (Aznap, a műtét után 2 óránként egyet elszopogattam, hogy gyorsabban gyógyuljon a seb.) Előtte azért szedtem, hogy ne féljek!

Ennek ellenére, ha az orvos ír fel pl. fájdalomcsillapítót és antibiotikumot: váltsd ki szépen, mert ha mégis fájna vagy bedurranna, akkor legyen kéznél és kezdd el szedni!

Szerintem a műtét utáni este a legrosszabb, (amikor kimegy az érzéstelenítés) aztán már minden csak jobb lesz. Bátorság! Meg tudod csinálni!

2013. nov. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Meg nem mondom a nevét, de egy fiatalabb, kicsit őszes, szemüveges doki.

A segítője egy elég korrekt milf:D

2013. nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!