Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi időmbe és pénzembe fog...

Mennyi időmbe és pénzembe fog kerülni, ha a lentiek alapján szeretném megcsináltatni a fogaimat?

Figyelt kérdés

Felülről az első két fogam félig le van törve (már több, mint 10 éve) F/21


Pár éve rászántam magam, hogy megcsináltatom, kihúzta a fogorvosom a felső jobb és bal 4-esemet, hogy aztán kivehető fogszabályzóm legyen, de én rettenetesen gyűlöltem, mert mindig kelés előtt 2 órával kivettem, hogy tudjak reggelizni, mert ha nem vettem ki akkor elég erőteljesen fájt és nem tudtam reggelizni, és a suliban figyelni sem.


Most megint eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy most már van keresetem és azt találtam ki, hogy felülre megcsináltatom, úgy a fogam, hogy szép, esztétikus legyen. De, szerintem e z csak protézissel oldható meg, mert ugye az első két fogamat le fogja csiszolni, és ugye mindkét oldalról hiányzik a 4-esem, a szemfogaim (3-asok) meg nagyon hegyesek, de azoknak semmi bajuk nincs, viszont a 2-kel is kell valamit kezdeni, mert az egyik kezd lyukas lenni.


Remélem belemegy abba, hogy az egészséges fogaimat is lecsiszolja annak érdekében, hogy lehessen egy szép új mosolyom, amire már nagyon régóta vágyok, szerintetek?


2013. nov. 23. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször sajnos ép fogakat is le kell csiszolnunk a fogpótlás elkészítése érdekében. Amennyiben még mindig van rés a felső négyesek helyén, és azokat is pótolni szeretné, akkor az ötösöket is le kell csiszolni, vagy legalábbis inlay-hez preparálni.


(A csiszolás nem azt jelenti, hogy az íny szintjéig ledaráljuk a fogat, hanem körbe eltávolítunk 0,5-1,5 mm-t a fog felszínéből, ezáltal megfelelő formájúvá és méretűvé alakítjuk ahhoz, hogy a híd pillérjeként felhasználható, koronával borítható legyen.)


(Az inlay az indirekt tömés egyik formája, nem túl gyakori...)


Tehát ha az ötösöket is preparálni kell, akkor 10 db koronából álló hídra van szükség. (Ötösök, hármasok, kettesek és egyesek pillérek, négyesek hídtagok.) Ha viszont csak a nagymetszőit szeretné helyreállítani akkor elég lehet 2 db csapos műcsonkos felépítmény a két egyesre. Ha torlódottak a metszőogai, sérültek vagy esztétikailag csúnyák a kettesei is, akkor 6 db koronából álló hídra van szükség (szemfogtól szemfogig). Sajnos a kettesek nem túl stabil pillérek, ezért van szükség a hármasok bevonására is (amik egyébként a legjobb pillérfogak között vannak).


A koronák és a gyökércsapok ára a fogorvostól és a felhasznált anyagoktól függ. A fémre égetett porcelán koronák ára darabonként 12ezer és 30ezer kötzött vannak kb, a gyökércsapoké 6ezer és 15ezer között.


Természetesen ha gyökércsapokat kell tenni a nagymetszőkbe, mert annyira letörtek, akkor először gyökérkezelni kell őket. A szuvas kismetszőket is lehet, hogy gyökérkezelni kell, mert a kisméretű fogakban egy kicsi szuvasság is mélyre hatolhat.


Időben: Ha nem kell gyökérkezelni, akkor kb 5-10 nap alatt van kész a pótlás. Mi hétfőről péntekre szoktuk vállalni.

2013. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kielégítő választ, pont erre voltam kíváncsi!
2013. dec. 1. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon szívesen.

2013. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!