Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos adhat idegnyugtatót?...

Fogorvos adhat idegnyugtatót? És ha igen, hogy? Mármint rendes injekciót karba, vagy?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ja persze, meg morfiumot is. Ugyan már...
2013. nov. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem.

max. helyi érzéstelenítőt (szájpadlásba, ill. íny-be) adhat, és a fogászati beavatkozás utáni esetlegesen jelentkező fájdalom csillapítására írhat fel, fájdalom csillapító gyógyszert.

2013. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, én is így gondoltam. Egyik ismerősöm állította, hogy ő a jövőhéten megy dokihoz, és milyen szuper orvost talált, mert a beavatkozás előtt majd fog kani idegnyugtatót. Hát már akkor furcsa volt, nem igen tudtam elképzelni a szituációt, de akkor most megkaptam a választ.

Nem tudom honnan szedte ezt akkor.

2013. nov. 24. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Fogorvos is adhat karba, combba, fenékbe, izomba, intravénásan, subcutan,intracutan, akárhova, az más kérdés, hogy a gyakorlatban nem nagyon szoktak ilyet csinálni.
2013. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg gőzöm nincs, hogy idegnyugtatón mit ért. :DD
2013. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem adhat. Maximum javasolhatja, hogy mielőtt mész hozzá, vegyél be valami enyhe nyugtatót, pl. Xanaxot.
2013. nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát fogalmam nincs mire gondolt :D Szerintem egyébként ő valamit eléggé félreérthetett, de legalább most tök nyugodt, hogy milyen jó lesz majd neki, hát én meghagytam ebben a hitében, csak mondom megkérdezem, hogy ez tényleg "elterjedt" vagy én vagyok a tájékozatlan? :)

Szerencsére, nekem eddig egy foghúzásom volt fogszabályzó miatt, az is tejfog volt, szóval nem nagyon vagyok képben az ilyen beavatkozásokkal kapcsolatban..

2013. nov. 24. 11:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne próbáld szerintem megérteni. Vannak ostoba emberek?
2013. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!