Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel mit lehet kezdeni...

Ezzel mit lehet kezdeni (állkapocs)?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt azt vettem észre, hogy ha nagyra nyitom a szám,pl szendvicsbe beleharapok, akkor a jobb oldalon faj az allkapcsom, ott ahol összekapcsolódik a felsovel. Ha osszehasonlitom a két oldalt nyitasnal, akkor ezen az oldalon jobban kimozdul, mint a másikon. Anya szerint senkinek sem egyforma a két oldal és majd elmúlik. Nem tudom én azért kicsit aggódom. Mi lehet ez? És tényleg elmúlik majd? ( nem utottem be meg semmi)
2013. nov. 26. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mivel azt írja nem érte sérülés az állkapcsát vagy az állkapocsízületet, a problémát komolyan kell venni. Viszont sajnos ennyi információ alapján nem lehet megállapítani a probléma okát.


A jobb füle előtti területen, az ízületben érez fájdalmat szájnyitáskor? Szájzáráskor is érezhető fájdalom? Hanghatás (kattanás) hallható szájtátáskor? Ha mindkét kezének mutató és gyűrűsujját a füle előtti területre helyezi két oldalon, érez-e különbséget szájnyitás és szájzárás közben a két oldal között?


Volt a közelmúltban valamilyen fogászati kezelése? Készült-e fogtömés jobb vagy bal oldalon az elmúlt egy hónapban?


Fontos tudni azt is, hogy mi az ön életkora? Serdülőkorban lévő fiúk esetén a csontok növekedése néha nem szimmetrikus ütemben történik.


Mindezektől függetlenül azt javaslom, hogy szedjen valamilyen gyulladáscsökkentő hatású fájdalomcsillapítót (Algoflex, Algopyrin, Cataflam, Diclofecac), amennyiben nem allergiás ezek bármelyik összetevőjére, vagy egyéb betegsége nem zárja ki. Kívülről az ízület területét hideg borogatással, vagy fájdalomcsillapító kenőccsel/géllel (Voltaren, Algoflex...) kezelheti.


FONTOS, hogy ha 2-3 nap alatt nem enyhül, vagy egy hét alatt nem szűnik el tejesen a fájdalom, FELTÉTLENÜL keresse fel fogorvosát, különben visszafordíthatatlan ízületi probléma alakulhat ki. Lehetséges, hogy csak a túl magas töméseket kell picit megigazítani. Amennyiben ő nem tud segíteni, kérjen beutalót a lakóhelyéhez legközelebbi TMI (temporo-mandibuláris ízületi) szakrendelésre. Előfordulhat, hogy éjszakai harapásemelő viselésére, vagy fogszabályozóra van szükség.

2013. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia latom eleg reg irtadki de erdekelne hogy mi lett vegulis? Nekem most pont ugyan ezt erzem egyik oldalon jobban kimozdul viszont nekem parhetel ezelott kihuztak a bolcsessegfogamat igaz ugy begyulladt hogy korhazba kaptam infulzioba gyulladas csokkentott
2017. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!