Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha a zománc...

Mit lehet tenni, ha a zománc sérült?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta, ha pl savasabbat, almát,ananászt, stb eszek, fájnak a fogaim. De csak a felszíne. Arra gondolok, hogy a fog felső rétege lekopott. Összefügghet ez azzal, hogy az egyik fogam fáj, ha apró keményebb étel darab kerül a felső és alsó fog közé. Mintha egy apró kavics kerülne oda, ugyanolyan érzés. 3 különböző doki tömte(mindet jónak tartom utólag). Láttam én is a röntgen képeket. Szépen elmagyarázták, hogy lett betömve. Jónak tűnik, mégis fáj. De csak rágáskor. Magassága is stimmel. Lehetséges, hogy sérült a fog felszín, ezért fáj mindkét esetben?

2013. dec. 2. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Van erre valami fogkrém

Fogorvostól kérj tanácsot

2013. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De az összes fogadnál van ez?
2013. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy olyan fogkrém (ha jól emlékszem),

hogy "Pro-Enamel"-

2013. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A savanyú almánál a jobb oldali fogak lesznek érzékenyek. Bár lehet, hogy a bal is az lenne, de ott nem tudok normálisan rágni az a bizonyos fájdalom miatt, és alig használom ezt az oldalt. De mintha ott is érzékenyebb lenne. Az volt az oka anno, hogy fogorvoshoz mentem, hogy mindkét oldalon az alsó örlő fogam fájt. Balt betömte, mert lyukas volt(mivel lyukas volt, nem is gondoltunk másra, így betömte, és azzal kész is volt).Jobbon nem látszott még semmi. Mire hazaértem, már harapásra fájt a tömött. Még 2x tömte újra. Ugyanaz volt utána is. Aztán másik doki is tömte, majd a 3. is. Azóta is a harapásra fáj.
2013. dec. 4. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!