Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedésénél sérül a...

Fogkő leszedésénél sérül a fogzománc?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom igen és elősegítheti a fogak szuvasodását mivel a fogzománc nem épül újul meg.

2013. dec. 21. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem.
2013. dec. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Párom szerint a fogorvosnak érdeke, mert így még több betege lesz és több pénzt tud beszedni az államtól, akkor is, ha pl sztk-s. De ha fix a fizetése akkor is jól jár, mert ha van egy napra elég betege meg alapból akkor nem szűnik meg a rendelője.
2013. dec. 21. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:

He egészséges a zománc és nem nyomja rá nagyon,

elvileg nem sérülhet

2013. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De nem kötelező menni leszedetni

Vagy nem kell túl sűrűn csináltatni

2013. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Párod fogorvos?

Egyébként ez egy olyan dolog, hogy meg kell találni a középutat. Én sokáig nem szedettem le egyáltalán, eredmény: lenyomta az ínyem, begyulladt, elkezdtek kilazulni a fogaim. Akkor megijedtem és elrohantam orvoshoz, aki leszedte a fogkövet és azt mondta, jó hogy elmentem, mert ha a gyulladás tovább fokozódik, elveszthettem volna a fogaim. Vagy legalábbis egy részüket.

Itt egy összefoglaló: [link]


Szóval az se jó, ha sosem szedeted le, hanem hagyod fogkövesedni. Sőt, még gyorsabban elveszítheted a fogaid.

A megoldás az, hogy nem jársz az indokoltnál gyakrabban leszedetni, de nem is hagyod, hogy belepje az egész fogad.

No meg a megelőzés: fogmosás, fogselyem, szájvíz. Nekem ez a két utóbbi nagyon bevált, amióta használom őket, sokkal lassabban alakul ki a fogkő.

2013. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van már olyan fogkrém, ami leszedi a fogkövet. Igaz, elég drága (4200 Ft), de szerintem egy próbát megér. Én most rendeltem egyet, de még nem próbáltam.

[link]

2013. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!